Van'da Uçağa Binmek İsteyen 2 İranlının Midesinden 103 Kapsül Uyuşturucu Madde Ele Geçirildi

Van'dan İzmir'e gidecek olan uçağa binmek isterken, Havalimanı'nda yakalanan 2 iranlının yapılan muayenelerinde toplamda 103 adet kapsül biçiminde 920 gram Metamfetamin maddesi ele geçirildi.

Van'da Uçağa Binmek İsteyen 2 İranlının Midesinden 103 Kapsül Uyuşturucu Madde Ele Geçirildi

Van'dan İzmir'e gidecek olan uçağa binmek isterken, Havalimanı'nda yakalanan 2 iranlının yapılan muayenelerinde toplamda 103 adet kapsül biçiminde 920 gram Metamfetamin maddesi ele geçirildi. Van emniyet müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre; narkotik suçlarla mücadele Şube Müdürlüğü görevlileri tarafından yapılan risk analizi çalışmaları sonucunda İran uyruklu 2 şahıs şüpheli hareketlerde bulundu.

Yapılan açıklamalarda, şahısların Van'dan İzmir'e uçuş yapacak olan uçağa binişleri engellenmiş, alınan karara istinaden yapılan içmeden muayenesinde şahısların midelerinde kapsül biçiminde yabancı cisimler olduğu tespit edilmiştir.

Yapılan içmeden muayenelerinden sonra taburcu edilmiştir ve şahıslarda 52 adet ile 460 gram ve 51 adet ile 460 gram olmak üzere toplamda 103 adet kapsül halinde 920 gram Metamfetamin maddesi ele geçirilmiştir. Öncelikli olarak Havalimanı'nda görev yapan polisler tarafından sorgu odasında ifadeleri alınan İran'da 2 şahıs Daha sonrasında ise Van İl Emniyet Müdürlüğü'ne götürülerek detaylı bir şekilde üst baş araması yapıldıktan sonra ifadeleri detaylı bir şekilde alındı. Daha sonrasında ise emniyet birimi tarafından adli makamlara sevk edilen 2 İran'ı şahıs, çıkarıldıkları mahkeme tarafından tutuklandı.

Elde edilmiş olan uyuşturucu madde ile alakalı gözaltına alınan İran'da 2 şahıs, sevk edildikleri adli makamlar tarafından tutuklanarak cezaevine gönderilmiştir. Şeklinde açıklamalarda bulunuldu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER