Van'da Yaşayan Bülent Menteş İlk Koronavirüs Vakasından Sonra Görüştüğü Herkesi Not Ediyor!

Van'da yaşayan Bülent Menteş isimli vatandaş, koronavirüsü sebebiyle gün içerisinde görüşmüş olduğu herkesi not alıyor. Özellikle de yakın temas kurmuş olduğu kişileri kaydetme ihmal etmiyor. Enfekte olma durumunda bunun oldukça işe yarayacağını altını çizen Bülent Menteşe, böyle bir çözüm bulduğunu belirtti.

Van'da Yaşayan Bülent Menteş İlk Koronavirüs Vakasından Sonra Görüştüğü Herkesi Not Ediyor!

Van'da yaşayan Bülent Menteş isimli vatandaş, koronavirüsü sebebiyle gün içerisinde görüşmüş olduğu herkesi not alıyor. Özellikle de yakın temas kurmuş olduğu kişileri kaydetme ihmal etmiyor. Enfekte olma durumunda bunun oldukça işe yarayacağını altını çizen Bülent Menteşe, böyle bir çözüm bulduğunu belirtti. Yaklaşık olarak 1 senedir görüştü herkesi not aldığını dile getiren Bülent Menteşe, bu süre içerisinde yaklaşık olarak 8 bin kişiyi not ettiğini vurguladı. Şimdiye kadar virüse yakalanmadığını, tedbirlere uyduğunu da söylüyor.

Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi'nde teknisyen olarak çalışan Bülent Menteşe, Sağlık Bakanı Fahrettin kocanın Corona virüsünün Türkiye'de tespit edildiğini ilan etmesinin hemen akabinde gün içerisinde görüştüğü, 2 metre mesafesinde bulunduğunu bildiği herkesin not etmeye başladı. Sabah evden çıktıktan hemen sonra görüşmüş olduğu her kim var ise Tarih ve saati ile beraber defterine not eden Bülent menteşe, bu yöntemin olası enfekte durumlarına karşı oldukça önemli olduğunu vurguluyor.

Not Almaya Devam Edeceğini Söylüyor!

Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi'nde teknisyen olarak çalışan Bülent Menteş, yaklaşık olarak 1 senedir yakın temas içerisinde olduğu herkesi not almayı devam ettirdiğini belirterek, pandemi ile beraber not almaya başladığını, kontakta olduğu, Yakın mesafede bulunan kişileri defterine yazdığını, neredeyse bir sene içerisinde yaklaşık olarak 8 bin kişi ile görüştüğünü, amacının hem not ettiği insanların sağlıkları ile ilgili herhangi bir enfekte olma durumu söz konusu olduğunda hem de kendi ailesinin hem de görüştüğü kişiliğim daha çabuk ulaşılabilir olmasını sağlamaktır.

Tandemi Konusunda Van'ın 30 Büyükşehir Arasında En İyiler Arasında Olduğunu Söylüyor!

Türkiye'nin şu anda pandemi konusunda problemi günler geçirdiğini dile getiren teknisyen Bülent Menteş, Şu anda Van, 30 Büyükşehir arasında en iyiler arasında bulunuyor. Tabii rehavete kapılmamak gerekir. Ben kendi adıma maske, mesafe ile hijyen kurallarının yanında not almayı da eklediğini şimdiye kadar ben, ailem ve çevremde bulunan insanlar hasta olmadık. Herhalde bu tedbirlerden, diye düşünüyorum. Çalıştığım iş yerinde de tedbirler alınmıştı. Şimdiye kadar böyle devam etti. Not almaya devam ediyorum. Ayrıca sizinle görüştüm için sizleri de notlarımı ekliyorum şeklinde konuşmasını tamamladı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER