Van'da Yoğun Kar Yağışı Hayatı Ciddi Bir Şekilde Etkiledi

Son birkaç gündür soğuk havaya rağmen güneşin yüzünü göstermiş olduğu falan da, öğle saatlerinden itibaren başlayan kar yağışı hayatı adeta felç etti.

Van'da Yoğun Kar Yağışı Hayatı Ciddi Bir Şekilde Etkiledi

Son birkaç gündür soğuk havaya rağmen güneşin yüzünü göstermiş olduğu falan da, öğle saatlerinden itibaren başlayan kar yağışı hayatı adeta felç etti. Bahar aylarının gelmesi ile beraber artık Vanlı vatandaşlar kışı geride bıraktıklarını ederken, kar yeniden geldi. Vanlılar, karın yağması ile beraber şaşkına döndüler nokta, yüksek kesimleri adeta beyaza bürünürken aynı zamanda cadde ve sokaklarda yürüyen vatandaşlar ise zaman zaman çeşitli zorluklar yaşadığı nokta kimi vatandaşlar, binaların saçakları altına girerken Kimisi ise kar yağışı altında yürümeyi tercih etti.

Mart ayında kar yağışının normal olduğunu dile getiren Uzmanlar, özellikle devam kentinde yağmur ve karın bu aylarda yağmasının Bereket getirdiğini, ilkbaharın gelmesiyle beraber Özellikle de otlak alanların yeşermesi Aslında Van gibi küçük ve büyük hayvancılık ile uğraşan Bir ilin Aslında bereketli topraklara Merhaba diyeceği anlamına gelmektedir.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamalara göre Van ili ile ilgili özellikle de yarın yani 13 Mart Cumartesi gününden itibaren kar yağışının yerini parçalı bulutlu ve güneşli bir havaya bırakılacağı tahmin edilmektedir.

Yağan kar yağışı Özellikle de Van ile ilçeleri arasında trafikte seyir halinde olan araçlara Zorlu dakikalar yaşattı.

Van'da uzun süredir etkili olan Güneşli havanın sonrasında soğukluğa beraber kar yağışı başladı. Yüksek kesimlerde kar kalınlığı 20 santimetreye kadar ulaştığı nokta Van'da güneşli hava sonrasında soğuklar yeniden kendini gösterirken, kar yağışı da aynı zamanda etkili olduğu ansızın bastıran kar yağışı nedeniyle kentin Merkezi beyaza büründü.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER