Van'da Yola İnen Ayı Sürüsü Görenleri Şaşırttı!

2021 senesinin kış sezonu biraz tuhaf geçiyor denilirse deyim yanlış olmayacaktır. Özellikle de ilkbaharın gelmesiyle beraber havaya ve suya cemrelerin düşmesi ile beraber artık havalar iyice ısınmıştı.

Van'da Yola İnen Ayı Sürüsü Görenleri Şaşırttı!

2021 senesinin kış sezonu biraz tuhaf geçiyor denilirse deyim yanlış olmayacaktır. Özellikle de ilkbaharın gelmesiyle beraber havaya ve suya cemrelerin düşmesi ile beraber artık havalar iyice ısınmıştı. Ancak son birkaç gündür Özellikle de doğunun yüksek kesimleri başta olmak üzere Van ili ve çevre illerde bulunan ilçelerde kar yağışı aralıksız bir şekilde sürüyor. Havaların tekrar soğumasıyla beraber, yaban hayvanları yiyecek bulmak amacıyla şehir merkezine yakın alanlara iniyor. En son örnek ise Çaldıran ilçesinde görüntülendi.

Çaldıran ilçesinin Özellikle de yüksek kesimlerde bulunan ve hayvancılıkla uğraşan vatandaşlar, ayıların şehir merkezine yakın köylerde bulunan yollara inmesi kendilerini Tedirgin etti.

Çünkü saman ve yonca ile beslenen küçük ve büyükbaş hayvanlar bazen dışarıda yemleniyor. Bu durum Aslında Sisli havalarda başta Ayılar olmak üzere kurt gibi yırtıcı hayvanların dışarıda beslenen hayvanlara zarar verebilme ihtimalini de gündeme getiriyor.

Van'ın Çaldıran ilçesinde sürü halinde Mahalle yoluna inen Ayılar bir vatandaşın cep telefonu kamerasına yansıdı. Çaldıran ilçesi aşağı mutlu Mahallesi'ndeki yola, Dün (17 Mart Çarşamba) akşam saatlerinde sürü halinde Ayılar indi. Ayıları, bir vatandaşın cep telefonuna kaydetmesi ile şaşırtıcı görüntüler ortaya çıktı. Ayılar, bir süre bölgede yiyecek aradıktan sonra yine aynı şekilde bulundukları bölgeden sakince ayrıldı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER