Van'daki esnaf ve sanatkarlar sınava tabi tutuldu

Van'da Demirciler Tornacılar ve Tamirciler Odası Mesleki Yeterlilik Belgesi için sınav düzenledi. Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı İsa Berge sınava girecek adaylara başarı dileklerinde bulundu.

Van'daki esnaf ve sanatkarlar sınava tabi tutuldu

 Esnaf sanatkarlar odalar birliği Van başkanı İsa Berge, Demirciler Tornacılar & Tamirciler Odası Başkanı Kenan Akalın ve beraberindeki küçük sanayi sitesi kooperatifi başkanı Muhittin Yıldızbaş sanayi sitesindeki sınav yerini ziyaret ederek sınava giren adaylara başarılar dilediler.

Van'ın ve ülkenin en büyük sorununun istihdam olduğunu söyleyen Berge, istihdamın olması için liyakatli personele ihtiyaç olduğunu söyledi.

Liyakatli personelin de olması için mesleki yeterliliğin uygunluğu olması gerektiğini ifade etti. 

Berge, "Mesleki yeterlilik uygun olduğu zaman esnaf sanatkarımız ve işverenlerimiz de çok kalifiyeli personel yetiştirecektir. Bizler bu anlamda mesleki yeterlilik kursunu pek fazla önemsiyoruz. Şehrimiz açısından çok önemli çalışmalardır bunlar. Ben bu anlamda oda başkanımız Kenan Akalın ile ev sahipliğini yapan Kooperatif Başkanımız Muhittin Yıldızbaş’a teşekkür etmek istiyorum” diye konuştu.

Başkan Akalın ise esnaf ve sanatkarlara mesleki yeterlilik belgesi vermek için böyle bir çalışma içinde bulunduklarını söyleyerek, "Eğitimlerimize 80 kişi katılım sağlamıştır. Bu tür etkinliklerimiz bundan sonra da sürekli devam edecektir. İnşallah bungünden sonra da bu çalışmaları daha ileriye götürmek için elimizden gelen bütün çabayı göstereceğiz” dedi.

Başkan Yıldızbaş ise bu tür eğitimlerin bundan sonraki süreçte de düzenlenmesini arzu ettiklerini vurgulayarak, emeği geçen herkese teşekkür etti.

Güncelleme Tarihi: 25 Aralık 2020, 15:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner20

banner19

banner22