Van Edremit'ten Yürek ısıtan görüntüler!

Gün geçmiyor ki Van'dan yüreğimizi ısıtan bir görüntü gelmesi. Özellikle de Van ili başta olmak üzere ilçelerinin, belediyelerinin, vatandaşlarının bu Çetin geçen kış aylarında sokaktaki minik dostlarımıza (kedilere, köpeklere, kuşlara) adeta yardım elini uzatması hepimizi oldukça etkiliyor.

Van Edremit'ten Yürek ısıtan görüntüler!

Gün geçmiyor ki Van'dan yüreğimizi ısıtan bir görüntü gelmesi. Özellikle de Van ili başta olmak üzere ilçelerinin, belediyelerinin, vatandaşlarının bu Çetin geçen kış aylarında sokaktaki minik dostlarımıza (kedilere, köpeklere, kuşlara) adeta yardım elini uzatması hepimizi oldukça etkiliyor. Birkaç gün öncesinde Van'da Çocuklar kolluk kuvvetleri ile beraber sokakta yaşayan hayvanlar için bir kap su ve bir kap yemek bırakma ile ilgili kampanya düzenlemişlerdir, bu durum Bir Hayli hoşumuza gitmişti. Fakat bununla yetinmeyen Van’ın sıcakkanlı halkı, kışın ortasında hayvanlara nasıl yardım edeceği ile ilgili özellikle de adeta birbiriyle yarışırcasına fedakarlık peşinde koşmaya devam ediyor.

  • İlk örnek Van'ın Erciş ilçesinden gelmişti. Soğuk havada yavrusu ölmüş bir anne köpeğin yavrusunun başından ayrılmadığı anlara şahit olan Van'ın Erciş ilçesine bağlı Çelebibağı Mahallesi'ndeki bir vatandaş, bu durumdan çok etkilendiğini dile getirerek sabah, öğle, akşam olmak üzere üç öğün anne köpeğe yemek ve su getirdiğini söylemişti.
  • 2. örnek ise bundan birkaç gün önce yine Van şehir merkezinden geldi. Bu örneğimizde ise Vanlı gençler, çocuk yaştaki bireyler, kolluk kuvvetleri ile beraber sokak hayvanları için yemek ve su tedarik etme kampanyasını başlatmıştı. Özellikle de halk tarafından büyük bir ilgiyle karşılandı Bu proje.
  • Bir başka fedakarlık göstergesinin örneği ise Van'ın Edremit ilçesinde engeldi.

Van'ın Edremit ilçesinde bir vatandaş, kuşlarının soğuk havada yiyecek buna bilmesini sağlamak amacıyla pazardan almış olduğu elmaları ağaçlara asarak kuşların Böylelikle beslenme ihtiyacını gidermeye çalıştı. Amaçlarının kuşların kış şartlarında yiyecek bulmakta zorluk çekmesini önlemek olduğunu ifade eden vatandaş, bir nebze de olsa ellerinden geleni yaptıklarını dile getirdi.

Van ilinin Belki şu anda kışları Çetin geçiyordur, Belki de havası çok soğuktur fakat insanı merttir. Sadece insanlar arası dayanışmadan ziyade aynı şekilde bu dünyada yaşama hakkı olan diğer canlılara elini uzatan Van halkı yine takdiri hak ediyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER