Van Erciş Sahilkent kafede müşteriler için pandemi Hatıra Defteri Tutuldu

Van'ın Erciş ilçesi Sahilkent Mahallesi'nde bulunan kafede, gelen konukların covid-19 sürecinde yaşamış olduklarını dile getirdikleri 'pandemi Hatıra Defteri' tutulmaya başlandı.

Van Erciş Sahilkent kafede müşteriler için pandemi Hatıra Defteri Tutuldu

Van'ın Erciş ilçesi Sahilkent Mahallesi'nde bulunan kafede, gelen konukların covid-19 sürecinde yaşamış olduklarını dile getirdikleri 'pandemi Hatıra Defteri' tutulmaya başlandı. HES  kodu ve sosyal mesafe kurallarının sıkı bir şekilde uygulandığı kafeye gelen müşteriler, pandemide yaşamış olduklarını Bu deftere aktarıyor. Sağlık Bakanlığının açıklamış olduğu koronavirüsü risk haritasında düşük risk grubunda mavi kategoride bulunan Van'da lokanta ile kafeler, önlemler bağlamında faaliyetlerini devam edilirken, Erciş Sahilkent Mahallesi'nde bulunan, tedbirler bağlamında uzun müddet kapalı kalan bir kafede, farkındalık oluşturmak ve yaşanan problemli günlerin unutulmaması amacıyla 'pandemi Hatıra Defteri' tutulmaya başlandı.

Hes kodu ile sosyal mesafe kurallarına titizlikle uygulandığı kafeye gelen müşteriler, koronavirüsü süreci içerisinde yaşamış oldukları problemli cümleleri Bu deftere yazıp paylaşıyorlar.

Kafenin müdürü Kader Öksüz, pandemiye dikkat çekmek amacıyla böyle bir karar aldıklarını söyledi.

Kafeye gelen müşteriler, not defterine covid-19 süreci ile ilgili yaşamış olduklarını yazarken ortaya Bazen çok ilginç makaleler çıkıyor. Kafeye gelen Müşterilerden Arda Selami Talay, uygulamayı Bir Hayli ilginç ve faydalı gördüğünü dile getirerek, kafeye çay içmek ve dinlenmek amacıyla geldiğini fakat Böyle bir uygulama ile karşılaştığı için hem şaşırdığını hem de mutlu olduğunu dile getirdi.

Koronavirüsü süreci ile ilgili yaşanan problemlerin dile getirildiği pandemi Not Defteri Önümüzdeki Birkaç yıl içerisinde Corona virüsünün tamamen hem ülkemizde hem de dünyadan gitmesinden sonra bu defterin açılması, okunması ve gelecek nesillere aktarılması ile ilgili bilgilendirici bir başyapıt olması gerektiği ile ilgili açıklamalarda bulunan Cafe Konukları, hem şaşırdılar hem de mutlu oldular.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER