Van Gölü Fotoğrafı NASA'nın Final Lisesinde, Peki Oylama Nasıl Yapılır?

NASA fotoğraf yarışması ile en iyi fotoğrafı seçecek. 8 Mart tarihinde Uluslararası Uzay istasyonundan çekilen 32 adet fotoğraf arasından yarı finale kalmayı başaran Van Gölü, 2016 senesinde astronot Kate Rubins tarafından çekilmişti.

Van Gölü Fotoğrafı NASA'nın Final Lisesinde, Peki Oylama Nasıl Yapılır?

NASA fotoğraf yarışması ile en iyi fotoğrafı seçecek. 8 Mart tarihinde Uluslararası Uzay istasyonundan çekilen 32 adet fotoğraf arasından yarı finale kalmayı başaran Van Gölü, 2016 senesinde astronot Kate Rubins tarafından çekilmişti. Finaldeki bir diğer fotoğraf ise 2012 senesinde astronot Don Petit aracılığı ile çekilmiş olan Amerika üzerindeki Yıldız hareketleri olmuştu. Oylama, 12 Nisan tarihinde sona erecek ve kazanan fotoğraf o tarihte ilan edilecek.

İşte 12 Nisan Tarihine Kadar Oy Kullanılabilecek NASA Van Gölü Oylama LİNKİ

ABD havacılık ve uzay Ajansı’nın (NASA) düzenlemiş olduğu tırnak ücreti dünya turnuvası "online fotoğraf yarışması açısından oylama halen sürüyor. 8 Mart tarihinde Uluslararası Uzay istasyonundan çekilmiş olan 32 favori fotoğraf ile başlayan yarışmanın finaline Van gölü'nün uzaydan çekilmiş görseli de kaldı.

NASA Fotoğraf Yarışmasında Van Gölü'nün Rakibi Kim?

NASA'nın yarışmasında 32 fotoğraf oylamaya sunulmuştu. 8 Mart tarihinde uzay istasyonundan çekilmiş 32 favori fotoğrafı ile başlayan yarışmanın finaline astronot Kate Robins'in 12 Eylül 2016 tarihinde çekmiş olduğu Van Gölü fotoğrafı ile astronot Dön Petit tarafından 2012 senesinde çekilmiş olan Amerika kıtası üzerinde hareket halinde bulunan yıldızların görünce fotoğraf finale kalmayı başarmıştı.

Astronot Kate için 12 Eylül 2016 tarihinde çekmiş oldu fotoğrafı ile beraber Van Gölü’nün dünyanın en büyük sodalı Gölü olduğu bilgisine de yer verildi. Yarışmada Van Gölü’nün uzaydan çekilmiş fotoğrafı, 3 turda 28 fotoğrafı elemeyi başardı. Yarışmanın finaldeki son turlaması ise 12 Nisan tarihinde sona ermiş olacak.

NASA'nın Van Gölü Fotoğrafına Oy Vermek İçin Kullanılacak Link Hangisidir?
 

Yarı finalde Van Gölü’nün fotoğrafı oyların %94'ünü almayı başardı. Kullanıcılar, NASA'nın https://earthobservatory.nasa.gov/tournament-earth resmi sitesi üzerinden oylamaya katılabilir.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER