Van Gölü Fotoğrafını NASA İçin Çeken Astronot Rubins'e Edremit'ten Davet Geldi!

ABD havacılık ve uzay ajansı NASA Astronotlar tarafından uzaydan çekilen dünya fotoğraflarından meydana gelen online fotoğraf yarışmasında, Van Gölü'nün fotoğrafı, finale kaldı.

Van Gölü Fotoğrafını NASA İçin Çeken Astronot Rubins'e Edremit'ten Davet Geldi!

ABD havacılık ve uzay ajansı NASA Astronotlar tarafından uzaydan çekilen dünya fotoğraflarından meydana gelen online fotoğraf yarışmasında, Van Gölü'nün fotoğrafı, finale kaldı. ABD havacılık ve uzay Ajansı NASA, Astronotlar tarafından uzaydan çekilen dünya fotoğraflarından meydana gelen online fotoğraf yarışmasında Van Gölü'nde fotoğrafının İçerisinde bulunduğu 2 fotoğraf finale kaldı ve Van'ın Edremit ilçesi Belediye Başkanı İsmail Say, uzayda Van Gölü'nün ürünün fotoğrafını çekin astronot Kare Robins'i davet ettiklerini açıkladı.

NASA, 20 seneye yakındır Uluslararası Uzay istasyonunda görev yapmakta olan Astronotlar tarafından çekilen dünya fotoğraflarından meydana gelen bir online yarışma programı başlattı. "Dünya turnuvası" ismindeki Online yarışmada ise bulunan Fotoğraflar arasında Van Gölü'nün uzaydan çekilmiş fotoğrafı da yer aldı. Astronot Robins, 12 Eylül 2016 tarihinde çekmiş olduğu fotoğraf ile beraber Van Gölü'nün dünyanın en büyük sodalı gölü olduğu bilgisine de yer verilmişti. Online yarışmada Van Gölü'nün fotoğrafı, 3 tur içerisinde 28 fotoğrafı eledi ve yarı finale kalmayı başardı. Yarı finallerdeki oylama neticesinde ise Van Gölü fotoğrafı finale kaldı. NASA tarafından yapılan açıklamada ise 8 Mart tarihinde uluslararası uzay istasyonundan çekilmiş olan 32 favori dünya fotoğrafı ile başlamış oldukları yarışmada 2 fotoğrafın finale kaldığını açıklamıştı. İşte bu işi fotoğraftan biri Vangölü fotoğrafıdır.

Van Gölü fotoğrafını çeken astronot Van'a davet edildi!

Vangölü fotoğrafını çeken astronot Robins'i Van'a davet ettiklerini dile getiren Başkan, yine de farkındalık olması amacıyla fotoğrafı çeken astronot Kare Robins'i ülkemizi, şehrimizi ziyaret etmesi amacıyla ilçemize davet ettik Dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER