Van Halk Kütüphanesinden önemli adım: Yazar-okur buluşturması!

Covid-19 salgını sebebiyle evlerinde kalmak zorunda kalan kitapseverler açısından Van halk kütüphanesi harekete geçti. Halk Kütüphanesi, online uygulama Webinar üzerinden okuyucuları yazarlarla bir araya getirecek. Konu ile ilgili bilgilendirmede bulunan Van halk kütüphanesi müdiresi Aysun Dinçer Bekdemir, Covid- 19 salgını sebebiyle insanların vakitlerini evde geçirdiklerini dile getirerek, bu bağlamda böyle bir hizmeti sunduklarını söyledi

Van Halk Kütüphanesinden önemli adım: Yazar-okur buluşturması!

Covid-19 salgını sebebiyle evlerinde kalmak zorunda kalan kitapseverler açısından Van halk kütüphanesi harekete geçti. Halk Kütüphanesi, online uygulama Webinar üzerinden okuyucuları yazarlarla bir araya getirecek. Konu ile ilgili bilgilendirmede bulunan Van halk kütüphanesi müdiresi Aysun Dinçer Bekdemir, Covid- 19 salgını sebebiyle insanların vakitlerini evde geçirdiklerini dile getirerek, bu bağlamda böyle bir hizmeti sunduklarını söyledi. Kullanılan bu hizmetin hiçbir yerde bulunmadığını dile getiren Bekdemir, Biz gençlerimizi Böylelikle yazarlarla bir araya getiriyoruz. Vanlı bir gencin Güray Süngü  kitaplarını alması, Okuması, daha sonra online platformlardan kendisiyle bir araya gelmesi, sohbet etmesi ve ona sorular sorması çok değerli bir şeydir. Şeklinde konuştu.

Webinar uygulaması üzerinden Şimdiye dek 7 yazar ile söyleşi gerçekleştirdiklerini altını çizen Bekdemir, Bu söyleşilerin ilk etapta tanıtımı oldukça önemliydi. 2’li rakamlarla başlayıp, daha sonra 3’lü rakamlara çıkmayı başardık. İlk etapta Zoom 100 kişiye kadar alabiliyor  altyapısını oluşturduk ve 100 kişi bu ortama katıldı. Bunun yanında aynı zamanda Instagram ve YouTube platformlarında da canlı yayın gerçekleştirdik ve 268 kişi söyleşilere katıldı. Yalnızca Van'dan değil aynı zamanda Çanakkale'den Isparta'dan Şırnak'tan ve daha pek çok ilden katılım sağlandı. Bin tane kadar webiner uygulaması üzerinden okuyucularla yazarları bir ara getireceklerini altını çizdi.

Yazar-Okur Bulaştırmadaki Amaç Nedir?

Amaç, salgın döneminde kitaba, edebiyata hasret Kalan okuyucuyu manevi açıdan doyurmaktır.

Güncelleme Tarihi: 11 Şubat 2021, 17:32
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER