Van'ın İpekyolu İlçesinde Kontrollü Normalleşme Denetimi Sürüyor!

Van’a bağlı İpekyolu ilçesinde kontrollü normalleşme denetimleri, Van İpekyolu Tarım ve Orman Müdürlüğü ekipleri, yeni kontrolü normalleşme bağlamında yeme ve içme denetimlerinde bulundu.

Van'ın İpekyolu İlçesinde Kontrollü Normalleşme Denetimi Sürüyor!

Van’a bağlı İpekyolu ilçesinde kontrollü normalleşme denetimleri, Van İpekyolu Tarım ve Orman Müdürlüğü ekipleri, yeni kontrolü normalleşme bağlamında yeme ve içme denetimlerinde bulundu. İpekyolu içerisinde kontrollü normalleşme denetimleri devam ediyor. Van İpekyolu Tarım ve Orman Müdürlüğü ekipleri, yeni kontrolü normalleşme ile beraber yeme ve içme yerlerini denetime tabi tuttu. İçişleri Bakanlığı, 81 ilde uygulamaya konulan 'dinamik denetim süreci' bağlamında başlatılmış olan denetimler, İpekyolu ilçesinde yoğun bir biçimde devam ediyor. Kaymakam ile belediye başkan vekilli Sinan Aslan öncülüğünde kurum amirleri başta olmak üzere İlçe Emniyet Müdürlüğü ve ilçe jandarma komutanlığı ile belediye zabıtası ve meslek odaları ile meydana getirilen 172 alt ekip olmak üzere 1 kişilik ekip ile kapsamlı bir şekilde denetimleri gerçekleştirmeye devam ediyor. Oluşturulan ekipler, ilçede bulunan ticari taksiler başta olmak üzere şehir içi ve şehirlerarası toplu ulaşım araçları ile pazar yerleri ve manav, lokanta, restoran, çay ocakları, Otel, düğün ve nişan gibi merasimler gerçekleştirilen alanlar başta olmak üzere berber, Kuaför ile güzellik merkezlerinde kapsamlı bir şekilde denetimler sürüyor.

Gıda Kontrol Ekipleri 5300 Denetim Yaptı

İpekyolu İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü protein gıda denetimlerinin yanı sıra aynı zamanda salgın ile ilgili bilgilendirme çalışmaları yaparak, Vanlı tüketicilerin sağlıklı gıdaya ulaşmalarını temin etmek amacıyla denetimlerini sıklaştırdı. Tarım ve Orman İl Müdürlüğü'ne bağlı bir şekilde faaliyet gösteren gıda kontrol ekipleri tarafından salgın başlandığı günden itibaren hafta sonları da dahil olmak üzere bugüne kadar toplamda 5300 gıda satış ve toplu tüketim geride denetim gerçekleştirildiğini dile getirdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER