Van'ın sorun ve ihtiyaçları Bakan Pakdemirli'ye iletildi

Ak Parti Van Milletvekilleri Osman Nuri Gülaçar ve Abdulahat Arvas, Van'ın tarım ve hayvancılık alanlarındaki sorun ve ihtiyaçlarını Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli'ye ileterek destek talebinde bulundular.

Van'ın sorun ve ihtiyaçları Bakan Pakdemirli'ye iletildi

Van milletvekilleri Osman Nuri Gülaçar ve Abdulahat Arvas, Van'a birçok alanda yeni yatırımların yapılacağının müjdesini verdi.

TARSİM Bölge Müdürlüğü'nün Van'a kurulmasının önemli bir yatırım olacağını belirten Milletvekilleri Gülaçar ve Arvas, bitkisel ürün sigortası, büyükbaş ve küçükbaş hayvan hayat sigortası, kümes hayvanları, su ürünleri ve arıcılık sigortası gibi sigorta uygulamalarının olduğu Tarım ve Orman Bakanlığı ile Hazine ve Maliye Bakanlığı’nın temsilcilerinin yönetim kurulunda bulunduğu Tarım Sigortaları Havuz İşletmesi AŞ’in (TARSİM) Bölge Müdürlüğü’nün Van’a kurulması ile alakalı talebi Tarım ve Orman Bakanı Pakdemirli’ye ilettiler.

Hem hayvancılık hem de tarım ile uğraşan vatandaşlarımıza daha hızlı ulaşma, problem ve taleplerini daha hızlı çözme noktasında büyük fayda getireceğini ifade eden Milletvekilleri, TARSİM Bölge Müdürlüğü'Nün Van'a yakın zamanda kurulacığını öngördüklerini belittiler.

Bakan Pakdemirli’ye Van ili ve ilçelerine ait baraj, gölet, tarla sulama ve içme suyu şebeke hatlarıyla alakalı eksiklikleri ve yeni yapılması gereken projeleri ileten Milletvekilleri, Van’da tarla sulama, içme suyu ve gölet gibi temel ihtiyaçlar noktasında eksiklerin giderilmesi noktasında tüm taleplerin dikkate alındığını belirttiler. Bakan Pakdemirli, bu projelerin değerlendirip hayata geçirilmesi için hazırlıkların yapılacağını söyledi.

Bakan Pakdemirli’den Van ve bölge illerinin ağaçlandırılması, fidan ve tohum yetiştiriciliğin teşviki, toprak muhafaza ve havza ıslahı gibi konularda daha hızlı aksiyonların alınması, vatandaşı bilgilendirme ve teşvik etme çalışmalarının daha fazla olması açısından bölge illerine de hitab eden Van iline Orman Bölge Müdürlüğü ihdasını talep eden Milletvekilleri Gülaçar ve Arvas, Van ilinin kalkınması için ellerinden gelen tüm çaba ve gayreti sarf ettiklerini, her alanda hizmet için büyük bir şevkle hizmet ettiklerini ifade ettiler.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER