Van İpekyolu Belediyesi'nden Ramazan Ayında Sağlıklı Beslenme Konulu Seminer Düzenlendi!

Van'ın İpekyolu Belediyesi Kadın ve aile Hizmetleri Müdürlüğü, "Ramazan ayında sağlıklı beslenme" konulu seminer düzenledi.

Van İpekyolu Belediyesi'nden Ramazan Ayında Sağlıklı Beslenme Konulu Seminer Düzenlendi!

Van'ın İpekyolu Belediyesi Kadın ve aile Hizmetleri Müdürlüğü, "Ramazan ayında sağlıklı beslenme" konulu seminer düzenledi.

Van'ın İpekyolu Belediyesi Kadın ve aile Hizmetleri Müdürlüğü tarafından Ramazan ayı içerisinde sağlıklı bir şekilde beslenmeye yönelik çeşitli aktiviteler ile sağlıklı beslenmenin nasıl yapılması gerektiği ile ilgili bir seminer düzenlendi. Pandemi tedbirlerinin sıkı bir şekilde uygulandığı seminere, İpekyolu Belediye Başkan Yardımcısı Birol Duman başta olmak üzere kadın ve aile hizmetleri müdürü Ebru Akyol ile belediyeye bağlı bir şekilde Berivan Kültür Merkezi kursiyerleri, engelsiz yaşam Akademisi çalışanları ve pek çok kadın katıldı. İpekyolu Belediyesi Kadın ve aile Hizmetleri Müdürlüğü, engelsiz yaşam Akademisi Konferans Salonu'nda düzenlenen seminere konuşmacı olarak İpekyolu ilçe sağlık Müdürlüğünde görevli diyetisyen Merve Gizem baraj katılım sağladı.

Seminerde Hangi Konular Konuşuldu?

Ramazan ayındaki bazı değişikliklerin sağlıklı bir şekilde beslenmeyi bir tutam dahi olsa zorlaştırdığını dile getiren baraj, Ramazan ayı içerisinde öğünler, sahur ile iftarda 2 Ana öğün ile İftardan sonra ise 1 ila 1 buçuk saat aralıklarla 2 ara öğün biçiminde düzenlenmelidir.

Oruç tutanların kesinlikle sahur yapmaları, sağlığın korunması açısından önemlidir. Bol sıvı tüketimi başta olmak üzere uyku düzeni ile egzersiz gibi konulara da dikkat edilmesi Ramazan ayının sağlıklı bir şekilde geçirilmesini sağlayacak en önemli faktörlerin başında geliyor şeklinde konuşuldu.

Yoğun bir ilgi gösterilen seminer sonrasında katılımcıların soruları cevaplandırıldı. Böyle faydalı etkinliklerin devam edeceğini dile getiren Belediye Başkan Yardımcısı Birol Duman ile kadın ve aile hizmetleri müdürü Ebru Akyol, katılımcılara teşekkür ederek hijyen paketinden oluşan hediyeler verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER