Van İpekyolu Belediyesinden TOKİ'ye 5 Tandır Evi Projesi!

Van'ın İpekyolu Belediyesi, İpek Yolu da ikamet eden yurttaşların, kendi ekmeklerini pişirebilmeleri amacıyla Bostaniçi Mahallesi'nde tandır evi yapımına başladı.

Van İpekyolu Belediyesinden TOKİ'ye 5 Tandır Evi Projesi!

Van İpekyolu Belediyesi, sokaklarda gelişigüzel bir şekilde yapılan tanrıların meydana getirmiş olduğu görüntü kirliliğini ortadan kaldırmak amacıyla 1300 konutun bulunduğu bostaniçi TOKİ de 5 tane tandır evi yapımı projesinde başladı. Belediyeye bağlı plan ve proje müdürlüğü tarafından projelendirilen ve içerisinde hamur hazırlama, vestiyer alanları da bulunan tandır evleri, 85 metrekareden meydana gelecek.

52 Haneye 1 Tandır Evi Düşüyor!

İpekyolu Belediyesi plan ve proje müdürlüğü tarafından yapılan açıklamaya göre; belediye olarak, toplumsal değerlerin ve geleneksel kültürün korunmasına önem veriyoruz. Bu bağlamda vatandaşlarımız açısından projeler geliştirmeye devam ediyoruz. Projelerimizde insanlığın ve Doğan'ın sağlıklı geleceği açısından çevreyi korumayı görev biliyoruz. Tüm bu çalışmalarımızı, çevre dostu bir anlayış çerçevesinde sürdürüyoruz. Bostaniçi mahallemizde de yine aynı şekilde TOKİ’lerin bulunduğu alanda Bu anlayış ile tandır evi projemizi hayata geçiriyoruz. Projemiz ile beraber 1300 konutun bulunduğu TOKİ'lerde her 52 haneye 1 adet tandır evi düşüyor. Tandırlarımız genel itibari ile geniş, ferah ve işlevsel bir şekilde yapılacak. şeklinde konuştu.

Van yöresine ait tandır ekmeği zaten meşhur iken Özellikle de kırsal kesimlerde yaşamını sürdüren vatandaşların ilçe ve Van merkezine yerleşmesi ile beraber Özellikle de TOKİ konutlarında tandır ekmeği pişirilmesi bazen sıkıntı oluşturuyordu, bu problemin ortadan kaldırılması amacıyla belediye tarafından tandır evi projesi vatandaşların takdirini kazandı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER