Van SGK Müdüründen emeklilik bekleyenlere yapılandırma çağrısı

Van SGK İl Müdürü Abidin Göksoy, BAĞ-KUR borcundan dolayı emekli olamayanlara çağrıda bulunarak 1 Şubat tarihine kadar borçlarını yapılandırmaları konusunda bilgilendirdi.

Van SGK Müdüründen emeklilik bekleyenlere yapılandırma çağrısı

7256 Sayılı Kanundan faydalanmak için SGK yapılandırmasında müracaatların 1 Şubat 2021 tarihine kadar uzatıldığını ifade eden SGK Van İl Müdürü Abidin Göksoy, “Sigortalıların yapılandırmaya müracaat etmeleri halinde, Bağ-Kur borçlarında indirime gidilecek, kalan borçta ise kurumumuz ile protokol yaptığımız bankalar (Halk Bankası-Ziraat Bankası-Vakıflar Bankası) aracılığı ile ödenerek emekli olacaklardır” dedi.

"BU FIRSATTAN FAYDALANMALARI YARARLARINA OLACAK"
7256 Sayılı SGK yapılandırmasının işverenler, iş adamları ve esnaf için büyük bir fırsat olduğunu vurgulayan Göksoy, “Borçlarını 1 Şubat 2021 tarihine kadar yapılandırmaları ve ilk taksiti ödemeleri halinde, SGK'nın teşvik indirimlerinden faydalanabilecek, ihalelere katılabilecek, icrai işlemler durdurulacak ve ‘borcu yoktur’ yazıları verilebilecektir. Bu anlamda Bağ-Kur sigortalıların bu fırsattan faydalanmaları onların yararına olacaktır” ifadelerini kullandı. İHA

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER