Van valisi bilmez, Kırmızı Bölgelerden Öğretmenler Geldi!

Koronavirüsü vaka sayısının artış gösterdiği Van kentinde, "kontrolü normalleşme" süreci ile beraber Yüz yüze eğitimin başladığı 30 okul, koronavirüsü ile ilgili gelinliği vakalar tespit edilince karantinaya alındı.

Van valisi bilmez, Kırmızı Bölgelerden Öğretmenler Geldi!

Koronavirüsü vaka sayısının artış gösterdiği Van kentinde, "kontrolü normalleşme" süreci ile beraber Yüz yüze eğitimin başladığı 30 okul, koronavirüsü ile ilgili gelinliği vakalar tespit edilince karantinaya alındı. Van valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mehmet Emin bilmez, 'Eylül ayı içerisinde Türkiye'nin en kötü illerinden birisi olduklarıni fakat birkaç ay içerisinde Türkiye'nin en iyi kendilerinden olduk ve mavi kategorisinde yer almayı başardık. Sağlık Bakanlığı tarafından paylaşılan verilere göre havale mavi kategorisinde Fakat son haftalarda kırmızı bölgelerden gelen öğretmenler sebebiyle Van kentinde meydana gelen koronavirüsü vaka sayısında ciddi manada artış yaşandı' şekilde açıklamalarda bulundu.

Van'da Şüpheli Vakalara Evlerinde Müdahale Ediliyor

Van valisi Mehmet Emin bilmez, gerekli önlemleri almış olduklarını ve yoğun bir faaliyet süreci içerisinde olduklarını açıkladı. Eylül ayı içerisinde Türkiye'nin en kötü illerinden biri silik fakat bir iki ay içerisinde mükemmel bir şekilde performans sergileyerek Türkiye'nin en iyi illerinden birisi olmayı başardık ve mavi kategorisinde olmaya devam ediyoruz şeklinde sözlerini dile getiren Van valisi Mehmet Emin bilmez, birkaç ay içerisinde Türkiye'nib iyi kentlerinden biri olmayı da başardı. Ancak şu ana kadar 30 okulun karantinaya alındığını vurgulayan Vali bilmez, bizim şimdiye kadar mavi'de kalmamızın Sırrı ise 180 kişiden oluşan filyasyon ekibimizin gayreti bir şekilde faaliyet göstermeleridir. Dedi.

Güncelleme Tarihi: 01 Nisan 2021, 17:05
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER