Van Valisi Bilmez, normalleşmeye yönelik açıklamada bulundu

Van Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mehmet Emin Bilmez, 'Normalleşmeye yakınız' diyerek 65 yaş üstü vatandaşlara aşı olmaları çağrısında bulundu.

Van Valisi Bilmez, normalleşmeye yönelik açıklamada bulundu

Koronavirüs pandemisinde zor günleri atlatan van 30 Büyükşehir arasında en az vaka görülen il özelliğini taşıyor.

Van Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mehmet Emin Bilmez, Van halkına kurallara uyulmasından dolayı teşekkür ederken, "Koronavirüs salgınında ilimizde yapılan mücadele sonucunda 30 Büyükşehir içerisinde vaka sayılarının en az olduğu il olduk. Bu başarımızda başta sağlık çalışanlarımız olmak üzere güvenlik güçlerimiz ve sahada salgınla mücadeleyi aralıksız yürüten görevlilerimizin emeği büyüktür. Bundan dolayı  bu mücadelede görev alan tüm çalışanlarımızı gönülden tebrik ediyoruz." dedi.

"NORMALLEŞME SÜRECİNE ÇOK YAKINIZ"

Vali Bilmez yaptığı açıklamada, "Artık kısmen normalleşme sürecine çok yakınız. Ancak şimdi aşılamaya büyük önem veriyoruz. Salgınla mücadeledeki başarımızın devamı için aşılama çalışmalarını da başarılı bir şekilde yürütmemiz gerekiyor. 65 yaş üstü vatandaşlarımızın aşılanması sürüyor. Bu kapsamda 65 yaş üstü aşılanma oranımız şu anda yüze 53  civarında. Bu oranı arttırmamız gerekiyor. Bu anlamda büyüklerimizin aşılarını yaptırmaları  büyük önem taşıyor. MHRS, e-nabız ve 182’den alınacak randevu ile 65 yaş üstü vatandaşlarımız ilçe sağlık müdürlüğü, aile sağlık merkezleri ve sağlık kuruluşlarında aşı olabilirler." dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER