Defne Samyeli Şikayetçi Olmuştu, Mustafa Sandal Hakim Karşısına Çıktı!

Bilindiği gibi Mustafa Sandal bir kitap kaleme almıştır ve bu kitabında Defne Samyeli ile aşk yaşadığını iddia etmişti. Bütün bu gelişmeler karşısında Defne Samyeli sessiz kalmamış ve şikayetçi olmuştu.

Defne Samyeli Şikayetçi Olmuştu, Mustafa Sandal Hakim Karşısına Çıktı!

Bilindiği gibi Mustafa Sandal bir kitap kaleme almıştır ve bu kitabında Defne Samyeli ile aşk yaşadığını iddia etmişti. Bütün bu gelişmeler karşısında Defne Samyeli sessiz kalmamış ve şikayetçi olmuştu. Hakaret suçundan 2 yıla kadar hapsi istenen Mustafa Sandal, arkadaşlığımız söz konusuydu. Fakat Aramızda bir ilişki yaşanmadı. Kitabında kendisine iltifat ettim şeklinde konuştu.

Defne Samyeli’ye İltifat Ettim

İstanbul ikinci Asliye Ceza mahkemesindeki duruşmaya katılan Mustafa Sandal yapmış olduğu savunmada başta ailem olmak üzere hayatıma dokunan bütün kadınlara saygıda kusur etmemeyi ilke olarak barındırıyorum. Bu sebeple Burada olmaktan büyük bir üzüntü duyduğumu Dile getirmek istiyorum. Kitabında bazı anılarımı dile getirdiğim ve dönemi yansıttığım hatıralara yer vermeye çalıştım. Defne Samyeli ile tanışıklığımız, arkadaşlığımız söz konusuydu. Fakat Aramızda bir ilişki yaşamadı. Defne hanıma kitabında bir değil birkaç iltifatta bulundum. İlişkiye dönme potansiyeli olan bir arkadaşlarımız vardı. Ama yeni parlayan pop yıldızının sevgili olamaz düşüncesiyle kendisine görüşemeyeceğiz bizi aktarmıştır. Kendisi de sağlam duruşu ile o zaman görüşmemize gerek yok şeklinde konuşmuştu.

Cezalandırılmasını Talep Ediyoruz

Defne Samyeli'nin avukatı Ömer Eldem ise 'şikayetimizi sürüyor. Katılma talebimiz vardır.  Sanığın savunmasını kabul etmiyoruz. Zira kitabın ilgili bölümünde müştekiye' ilişkimizi gizli olarak ilerler edebileceğimizi söyleyince definede bana hak verdi ve beni terk ettiği 'biçimde ifadeler geçiyor. Böyle bir ifadenin kullanılabilmesi için öncelikli olarak bir ilişkinin yaşaması gerekir. Ayrıca hastanın yaşanmamış Bir ilişkiyi yaşanmış biçimine göstermesi müvekkilimin Şeref ve saygınlığına zarar vermiştir. Bu sebeple Sanığın cezalandırılmasını talep ediyoruz şeklinde konuştu.

Savcı Beraat Talep Etti

Duruşma savcısı Hazırlamış olduğu mütalaada, Mustafa Sandal tarafından kaleme alınan 11 Ocak 2020 tarihinde yayımlanan Beni ağlatma adlı kitabın 163. Sayfasında, müştekiye hakaret eylemi de bulunduğu iddiasıyla dava açıldığını hatırlattı. Sandal, müştekiye yönelik Türkiye'nin en güzel 3 akıllı kadın olan biri olarak seçilmişti ve podyumlarda fırtına gibi esiyordu. Hem çok güzel hem de çok akıllı bir kadın olarak ondan etkilenmemek mümkün değildi. Şimdi geriye dönüp bakınca düşünme tarzıma girmeme rağmen onu kız arkadaş olarak lanse edemeyeceğimi, ilişkimizi gizli olarak Hilal edebileceğimizi söyleyince Defne de bana hak verdi ve beni terk etti.

Gibi sözler sarf etmesinin hakaret suçunu oluşturur nitelikte olmadığı, suçun yasal unsurlarının oluşmadığı kanaati ile beraatına karar verilmesini talep etti.

Duruşma ertelendi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner20

banner19

banner22