Ermenilere Hakaret Ettiği Gerekçesiyle Hakkında Dava Açılan Murat Övüç Beraat Etti!

Sosyal medya fenomeni olarak bilinen ve sosyal medya hesaplarından yapmış olduğu çeşitli paylaşımlarla sıklıkla gündeme gelen Vanlı sosyal medya fenomeni Murat övüç'ün Ermeni asıllı Kim kardashian'a tepki gösterirken 'Siz Ermeniler pisliksiniz' şeklinde sözler sarf ettiği için hakkında dava açılan Murat övüç yargılamanın sonunda beraat etti.

Ermenilere Hakaret Ettiği Gerekçesiyle Hakkında Dava Açılan Murat Övüç Beraat Etti!

Sosyal medya fenomeni olarak bilinen ve sosyal medya hesaplarından yapmış olduğu çeşitli paylaşımlarla sıklıkla gündeme gelen Vanlı sosyal medya fenomeni Murat övüç'ün Ermeni asıllı Kim kardashian'a tepki gösterirken 'Siz Ermeniler pisliksiniz' şeklinde sözler sarf ettiği için hakkında dava açılan Murat övüç yargılamanın sonunda beraat etti. Adliyede bir video paylaşan fenomeni bütün Ermenileri çok sevdiğini dile getirerek 'ilki Türkiye'de adalet var' şeklinde ifadeler kullandı.

Benim Konuşmalarım Yalnızca Kim Kardashian'a!

Duruşmada Adaletin karşısında savunmaya geçen Murat övüç, videonun tamamı izlendiğinde ya da incelendiğinde Türkiye'deki Ermenilerin benim kardeşime olduğunu, onlara yönelik herhangi bir söylemim bulunmadığı zaten anlaşılacaktır. Sözlerim Kim Kardashian adındaki televizyon yıldızına yöneliktir. Bu şahıs, köklerimize ve Osmanlı'ya hakaret ettiği için böyle bir tepki verdim. Suçlamaları kesinlikle kabul etmiyorum, beraatimi talep ediyorum. Şeklinde konuştu.

Bilindiği gibi daha önce de yardımsever bir kimlik olarak faaliyetlerde bulunduğunu fakat yardımda bulunduğu kuruluşların kendisine teşekkür dahi etmediğini dile getiren ünlü sosyal medya fenomeni Murat övüç, en son Ermeni asıllı vatandaşlar ile ilgili hakaret edici söylemlerde bulunduğu iddiasıyla İstanbul'da hakkında hakaretten dava açılmıştı. Yargılamanın devam edildiği duruşmada en son savunmasını yapan Murat övüç Ermeni asıllı vatandaşlar ile ilgili herhangi bir probleminin olmadığını, sadece bir televizyon Show Yıldızı'nın kendi ırkına milletine ve Osmanlı'ya hakaret ettiği için kendisine yönelik bazı eleştirilerinin olduğunu dile getirdi.

Adliyede içen bir video paylaşarak Beraat ettiğini ve çok mutlu olduğunu dile getiren Murat övüç ilki Türkiye'de adalet var şeklinde konuştu. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER