İbrahim Tatlıses'e Saldırı Davasında 30 Yıl Hapis Kararı Çıktı

İmparator lakabı ile bilinen İbrahim Tatlıses ile asistan'ı Buket Çakıcı ve şoförü Hakan Çalışkan'ın da içinde bulunduğu arabaya 2011 senesinde İstanbul'un göbeğinde düzenlenen uzun namlulu (Kaleşnikof) silahlı saldırıya ilişkin davada nihayetinde karar çıktı.

İbrahim Tatlıses'e Saldırı Davasında 30 Yıl Hapis Kararı Çıktı

İmparator lakabı ile bilinen İbrahim Tatlıses ile asistan'ı Buket Çakıcı ve şoförü Hakan Çalışkan'ın da içinde bulunduğu arabaya 2011 senesinde İstanbul'un göbeğinde düzenlenen uzun namlulu (Kaleşnikof) silahlı saldırıya ilişkin davada nihayetinde karar çıktı. Mahkeme heyeti, sanık Abdullah Uçmak'a, Buket Çakıcı ile Hakan Çalışkan'a karşı tasarlayarak öldürmeye teşebbüs suçlarından Toplam 30 yıl hapis cezasına çarptırdı.

İstanbul 3. Ağır Ceza mahkemesinde görülen davada tutuklu sanık Abdullah Uçmak getirilirken, diğer sanıklar ise (SEGBİS) sistemi ile duruşmaya katıldı.

Duruşmada taraf avukatları da hazır bulundu, duruşma savcısı, önceki duruşmada vermiş olduğu mütalaasını teklif ederken sanıkların cezalandırılmasını istedi. Sanık Abdullah Uçmak, Müşteki avukatı Ahmet küçük' ün savunmasına karşı, 'Avukat haddini aşarak terbiyesizce konuştu. Siz müdahale etmediniz. Ben de sizin huzurunuzda müdahale etmek istemiyorum' dedi.

Sanığın bu sözleri üzerine Müşteki avukatı Ahmet Küçük ise sen nasıl konuşuyorsun? Diyerek tepki gösterdi. Gerginliğin yaşanması üzerine mahkeme Başkanı, Abdullah Uçmak ile Müşteki avukatlarını salondan çıkardı.

Abdullah uçmak'ın Avukatı Beraatini İstedi

Duruşmada söz alan sanık Abdullah uçmak'ın avukatı, müvekkilinin beraatini talep etti. Sanıkların üzerine kasları olsaydı eğer ilk önce şoförü öldürürlerdi. Müvekkiller hakkında lehe olan hususların uygulanmasını talep ediyorum biçimiyle konuşarak uçmak'ın beraatini talep etti.

Abdullah Uçmak İle 2 Sanığa Toplamda 30'ar Yıl Hapis Cezası Verildi

Her ne kadar da itirazlar yapılsa daha, her ne kadar sanık avukatları savunma yapsa da aslında mütalaada cezalandırma istenildiği için hakim Abdullah Uçmak ile 2 sanığa Toplamda 30 yıl hapis cezası verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner20

banner19

banner22