Koronavirüsüne Yakalanan Nuri Alço Hastaneye Kaldırıldı

Yeşilçam'ın Unutulmaz sanatçılarından Nuri Alço hastaneye koronavirüsü sebebiyle kaldırıldı. Nuri Alço nun eşi Burcu sezginoğlu, kendisini sevenlerden dua istedi.

Koronavirüsüne Yakalanan Nuri Alço Hastaneye Kaldırıldı

Yeşilçam'ın Unutulmaz sanatçılarından Nuri Alço hastaneye koronavirüsü sebebiyle kaldırıldı. Nuri Alço nun eşi Burcu sezginoğlu, kendisini sevenlerden dua istedi. 69 yaşındaki usta oyuncu Nuri Alço Bir hafta önce covid-19 virüsüne yakalanmıştı, durumu gittikçe ağırlaşan ve semptomları daha da kötüye giden Nuri Alço, hastaneye kaldırıldı. Nuri Alço' nun eşi Burcu sezginoğlu, 'Herkül'ün benim... Sen Benim Nefesimsin. Az kaldı iyileşmene aşkım' diyerek sevenlerinden dua istedi.

Nuri Alço Türk Sinemasında Kötü Adam Rolleri İle Gönüllere Adeta Taht Kurdu

Sinema sanatçısı Nuri Orço, gazoza ilaç attıktan sonra bunu kızlara içiren ve baygınlık geçiren kızların kendilerini sabahın köründe yatakta perişan bir şekilde görmeleri ve Nuri Alço tarafından senaryo icabı tecavüze uğramış biçimde görmeleri ile büyük bir nefret kitlesi sahibi olmayı başaran Nuri Alço Diğer taraftan da çokça sevildi.

Nuri Alço Kimdir?

Baba tarafı Bulgaristan göçmeni olan Nuri Alço, Kırkpınar pehlivanı kel aliço'nun torunudur... Bankacılık ve ilaç mümessilliği eğitimini bitirdikten sonra mankenlik yaptı. 1974 senesinde Okan Uysaler'in kendisine rol vermesi ile beraber yeşilçama adımı attı.

Eskişehir'deki Altay spor kulübünde ve Ordu milli takımda profesyonel olarak voleybol oynadı. Yeşilçam'da genellikle de tecavüzcü ve kötü adam rolleri ile oynadı. 80'li senelerin erotik simgelerinden Ahu Tuğba ile çok sayıda filmde oynadı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner20

banner19

banner22