Nihat Doğan, HDP'nin Kapatılmasına Tepki Gösterdi

Muşlu ünlü Türkücü Nihat Doğan, bazen yapmış olduğu çeşitli açıklamalarla gündeme geliyor.

Nihat Doğan, HDP'nin Kapatılmasına Tepki Gösterdi

Muşlu ünlü Türkücü Nihat Doğan, bazen yapmış olduğu çeşitli açıklamalarla gündeme geliyor. Ünlü Türkücü Nihat Doğan, HDP açısından açılan kapatma davası ve HDP'li Ömer Faruk gergerlioğlu’nun vekilliğinin düşürülmesine ilişkin sosyal medya hesabının paylaşımı yaptı. Nihat Doğan'ın yapmış olduğu paylaşımı Twitter'da tepki çekti. Hakkında terör propagandası yapmak' suçlamasıyla 2 yıl hapis cezası verilen HDP'li Ömer Faruk Gergerlioğl’nun yargı kararının Dün mecliste okunması ile milletvekilliği düşürülmüştü.

Nihat Doğan'ın Paylaşımı Tepkilerin Hedefi Oldu!

Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı Bekir Şahin, Anayasa Mahkemesi'ne HDP'nin kapatılması ile ilgili dava açmasına sert tepki veren Nİhat Doğan, HDP için açılan kapatma davası ve HDP'li Ömer Faruk Gergerlioğlu’nun vekilliğinin düşürülmesi ile alakalı bir paylaşımda bulundu.

Nihat Doğan'ın Twitter'da Yapmış Olduğu Paylaşım Şöyle

Aylardır haber kanallarında program adına kurulmuş Engizisyon mahkemelerinde Kürtlere yapılan itibar suikastına, Kürt vekillerin hapse atılmasına ve partilerin kapatılması suretiyle siyasal alandaki temsil haklarının elinden alınmasına karşıyım. Efendiler! Zulüm ile Abat olunmaz.

Ünlü Türkücü Nihat Doğan'ın Twitter hesabını yapmış olduğu bu paylaşım kısa süre içerisinde binlerce beğeni alırken, diğer taraftan da aynı şekilde binlerce tepki aldı. Twitter uygulaması dahi Nihat Doğan'ın yapmış olduğu bu paylaşıma tepki gösterdi.

Nihat Doğan'ın Kürt partilerinin kapatılması ve kurt milletvekillerinin milletvekilliğinin düşürülmesi şeklinde yapmış olduğu çıkış, Bundan sonraki zaman dilimi içerisinde sıklıkla tartışılacak ve gündeme getirilecek gibi görünüyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER