Karabıyık: Van'ın en büyük sıkıntısı ekonomik krizdir

Gelecek Partisi Van İl Başkanı Abdulhekim Karabıyık, gündeme ilişkin soruları yanıtlayarak asgari ücretin yetersiz olduğunu ve Van'ın en büyük sorununun ekonomik kriz olduğunu belirtti.

Karabıyık: Van'ın en büyük sıkıntısı ekonomik krizdir

Gelecek Partisi Van İl Başkanı Abdulhekim Karabıyık gündeme ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.

Karabıyık, Türkiye'de asgari ücretin çok düşük olduğunu ifade ederek, en az 3 bin 300 TL olması gerektiğini söyledi.

3 bin 300 TL değerindeki asgari ücretin de ülkenin bulunduğu şuan ki durum için yeterli olmadığını belirterek, enflasyonun, dövizin tarihi rakamları gördüğünü vurguladı. Son yıllara bakıldığı zaman alım gücünün iyice eridiği ve düştüğünü söyleyen Karabıyık, iktidara gelmeleri halinde enflasyonu tek haneli rakamlara düşüreceklerini ve halkın aldığı en düşük ücretin bile onları mutlu edeceğini ifade ederek, önemil olan asgari ücretin ne kadar olduğu değil enflasyon karşısında nasıl durduğu olduğunu söyledi.

Gelecek Partisi Van İl Başkanı Abdulhekim Karabıyık, Van'ın birçok sorunu olduğunu söyleyerek, en büyük sıkıntının ise ekonomik kriz olduğunu dile getirdi.

Karabıyık, “Bulunduğumuz pandemi sürecinde en büyük sıkıntı ekonomik krizdir. Ekonomiden kaynaklı sıkıntılar, esnaf için, işveren için, işsizler için, çiftçiler ve emekliler için, asgari ücretle çalışan vatandaşlar için,  yüksek zamlardan etkilenen memur vatandaşlar için, Ekonomik kriz sorunu Van ilindeki herkesin sorunu olarak görülüyor” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner20

banner19

banner22