Sağlık çalışanlarına ballı jest

Koronavirüs pandemisiyle mücadele kapsamında büyük fedakarlıklarla özellikle ön safta bulunan sağlık çalışanlarına Van Tarım Hayvancılık ve Arıcılık Dayanışma Platformu Başkanlığı üyeleri Bal sürprizi yaptı.

Sağlık çalışanlarına ballı jest

Van'daki arıcılar fedakar sağlık çalışanlarına 'Şifa' isimiyle anılan bal hediye ederken, Van YYÜ Dursun Odabaş Tıp Merkezi'ndeki sağlık çalışanlarını ziyaret ettiler. Sağlıkçılara teşekkür ederek kendilerine Polen, Propolis, bal ve arı sütü hediye eden arıcıların bu hareketi sağlıkçıların yüzünü güldürdü.

Arıcılar adına konuşan Abdulkerim Yücel, Van'ın 20 binin üzerinde arıcısı ile 200 bin ton bal üretimi yapan dünyanın florası ve faunası açısından eşine pek rastlanmayan illerden biri olduğunu belirterek, sağlık çalışanlarına teşekkür etme maksadıyla bal hediye etmek istediklerini söyledi. Yücel, sağlıkçılarımıza canlarımızı feda etmenin bile az geleceğini belirterek, bu süreçte canlarını tehlikeye atarak gece gündüz ailelerinden uzakta insanların sağlığı için kendilerini fedakar ettiklerini ifade etti. 

YYÜ Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mustafa Tuncer ile Başhekim Dr. Öğretim Üyesi Ümit Haluk İliklerden ve hastane personelleri kendilerine jest yapan arıcılara teşekkür ederek hediyelerini kabul etti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER