Van Balığı'nın tezgahlardaki fiyatı düştü rağbet arttı

Kış mevsiminin gelmesiyle birlikte balıkçılara rağbet arttı. Müşterilerin taleplerine cevap vermek adına tezgahlarında her çeşitten balık bulunduran balıkçı esnafları, taleplerin artış gösterdiğini belirtti.

Van Balığı'nın tezgahlardaki fiyatı düştü rağbet arttı

Yeni yılda sezona bereketli başlangıç yaptıklarını söyleyen Balıkçı esnafı, son zamanlarda yoğun bir talep gördüklerini belirterek, vatandaşın çeşitlere ilgisinden ve satışlardan memnun olduklarını söyledi.

Van'da yıllardır balıkçılık yaparak geçimini sağlayan Bülent Demir isimli esnaf, son zamanlarda en çok hamsi ve Van Balığı'nın ilgi gördüğünü söyleyerek, son 2-3 gün içerisinde bir bolluk olduğunu, kilo fiyatı 10 TL olan Van Balığı'nın daha çok tercih edildiğini ifade etti.

Hamsi'nin azalan balık çeşitlerinden biri olduğunu söyleyen Demir, sebebinin ise geçen yıllardan kaynaklı bilinçsiz avlanmadan kaynaklandığını söyledi. Tezgahlarda 15 çeşit balık bulunduğunu söyleyen Demir, bazı ürünlerin fiyatlarının düştüğünü belirterek, bazı ürünlerin ise fiyatlarının yüksek olduğunu dile getirdi. Şuan fiyatların düşük olması nedeniyle en fazla rağbet gören çeşidin Van Balığı ve Hamsi olduğu vurgulandı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER