Van'da toplu taşımaya takviye yapıldı

Van'da yeni toplu taşıma araçları hizmete girdi. Büyükşehir Belediyesi'nin ilave ettiği 22 yeni otobüs bugün düzenlenen törenle hizmet vermeye başladı.

Van'da toplu taşımaya takviye yapıldı

Van'da düzenlenen tanıtım töreniyle birlikte hizmete başlayan 22 yeni halk otobüsü kentin toplu taşıma sorunu açısından büyük fayda sağlayacak.

Törende konuşan Van Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili M.Emin Bilmez, bir taraftan biyolojik arıtma tesisinin bitmesi için çalıştıklarını, diğer taraftan vahşi depolama sistemi için çalışmaları bitirip çöpten gelir elde etmek için gayret gösterdiklerini söyledi.

Bir taraftan da şehrin ulaşım sorununa çözüm üretmeye çalıştıklarını ifade eden Van Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Bilmez, ilk iş olarak araç filosunu güçlendirmek için yola koyulduklarını, bugün burada engellilere uyumlu 18 adet alçak tabanlı, 25 oturağı olan 41 yolcu taşıma kapasitesi olan araçları halkın hizmetine verdiklerini belirterek, 4 adet daha araç aldıklarını, bunların şehirlerarası yolcu taşıma kapasitesi standardında olduğunu, Kapıköy Sınır Kapısı ve Van arasında turistlerin şehir merkezine daha sağlıklı taşınması için hizmet vereceğini söyledi.

Bunların dışında 10 toplu taşıma aracın daha alımı gerçekleştirildiğini belirterek, piyasada araç olmadığı için teslimatın üçüncü aya kaldığını dile getirdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner20

banner19

banner22