Zahide Nine 103 yaşında koronayı yendi

Van'da koronavirüs pandemisine yakalanan103 yaşındaki Zahide Demir, tedavi altına alındığı hastanede doktorların da çabalarıyla koronayı yenmeyi başardı.

Zahide Nine 103 yaşında koronayı yendi

9 çocuk 25 torun sahibi olan 103 yaşındaki Zahide Demir, öksürük ve nefes darlığı şikayetiyle çocukları tarafından Erciş'teki Şehit Rıdvan Çevik Devlet Hastanesi'ne götürülmüştü. Burada Zahide Nineye yapılan kovid-19 testi sonucunda pozitif sonucu çıktı. Zahide Demir, 10 günlük tedavinin ardından koronayı atlatarak sağlığına kavuştu. Sağlığına kavuşan Zahide nine doktorların ve hemşirelerin alkışları eşliğinde çiçeklerle taburcu oldu. Zahide Ninenin çocukları ise annelerinin koronavirüsü atlatarak sağlığına tekrar kavuşmasının ardından büyük bir sevinç yaşadı.

Zahide Demir'in sağlık durumu hakkında bilgi ve açıklamalarda bulunan iç hastalıkları uzmanı Dr. Muhammet Erdem, hastaneye getirildiği zaman solunum ve kan değerlerinin iyi seviyede olmadığını söyleyerek, ilk günlerde tedavilere yanıt vermediği için yüksek dozlarda tedaviler uyguladıklarını söyledi. Uygulamalar sonucunda 10 günde Zahide Demir'in laboratuvar değerlerinin düzeldiğini anlatan Erdem, genel durumunun iyiye gitmesiyle birlikte reçetesini düzenleyerek taburcu ettiklerini söyleyerek, 103 yaşındaki Zahide Demir'e uzun ömürler diledi.

Zahide ninenin oğlu Lütfü Demir, annesinin hastalığı doktorlar sayesinde atlattığını belirterek, herkesin belirlenen kurallara uyması ve kendi önlemlerini alması gerektiğini söyledi. Demir, emeği geçen sağlık çalışanlarına teşekkür etti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER