7 Kişiden Biri Uzun Covid Geçiriyor!

Birleşik krallık'ta yapılan ve şimdiye kadarki en kapsamlı "uzun covid" raporu yayınlandı.

7 Kişiden Biri Uzun Covid Geçiriyor!

Birleşik krallık'ta yapılan ve şimdiye kadarki en kapsamlı "uzun covid" raporu yayınlandı. Birleşik Krallık ulusal istatistik Ofisi tarafından gerçekleştirilen bilimsel çalışmada 2020 senesinin Nisan ayından itibaren başlayıp 2021 senesinin Mart ayına kadar testi sonucu pozitif çıkan 21622 kişi incelenirken bu kişilerin % 13,7 sinde en az 12 hafta boyunca "uzun Covid" semptomları tespit edildiği açıklandı.

Kadınlar Daha Fazla Uzun Covid Geçiriyor

Kadınların erkeklere oranla daha fazla uzun covid geçirdiği açıklanırken, Yapılan bu araştırmada ise kadınların yüzde 14,7'si, erkeklerin ise yüzde 12,7' sinin uzun Covid semptomları gösterdiğinin açıklandığı belirtildi.

Uzun Covid ‘den En Çok Etkilenen Grubun İse 35 İle 49 Yaş Arası Olduğu Açıklandı

Yapılan bilimsel çalışmada Diğer taraftan yaş grupları da incelenirken, en çok 35 ile 49 yaş arasındaki bireylerin uzun geçirdiği, incelenen bireylerde ise bu yaş grubundaki kişilerin yüzde 25,6 sının 5 hafta boyunca semptom gösterdiği açıklandı. Birleşik Krallık ulusal istatistik Ofisi, sağlık Analizi ve yaşam olayları Başkanlığı, yapmış olduğu açıklamada açıklanmış olan bu yeni bilgilerin ilk analiz olduğunu ve doğruluğunun ve kalitesinin zaman içerisinde değişeceğini söyledi.

Covid-19 ile mücadelede aşılamayı ilk başlayan ülke olan İngiltere'de, aşılama miktarı artış gösterdikçe vaka ve Can kaybına büyük düşüşler meydana geldi. Bununla beraber aynı zamanda şimdiye kadar covid-19 salgınından en çok etkilenen ülkelerin başında gelen İngiltere, covid-19 sebebiyle yaklaşık olarak 127 bin can kaybı ile 4 milyon 350 bin vaka bildirdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner20

banner19

banner22