Aşılamada Vatandaşa Seçme Hakkı Tanınacak

Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan son dakika açıklamasına göre; son coronavirus aşısının sevkiyatı ile beraber toplamda 3 milyon doza varan BioNTech aşıları, özel depolarda muhafaza edilmeye başlandı.

Aşılamada Vatandaşa Seçme Hakkı Tanınacak

Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan son dakika açıklamasına göre; son coronavirus aşısının sevkiyatı ile beraber toplamda 3 milyon doza varan BioNTech aşıları, özel depolarda muhafaza edilmeye başlandı. Aşı sırası gelmiş olan yurttaşlara ise hep seçme hakkı tanındı. Buna göre artık, vatandaşların aşı randevusu alırken sinovac veya biontech aşılarından birini seçme hakkı olacak.

Türkiye, BioNTech açısı ile beraber artık yeni bir döneme girecek. Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre, başarılı bir biçimde devam ettirilen aşılama faaliyetlerine BioNTech aşısı da dahil edildi. Son sevkiyatın yapılması ile beraber toplamda 2,8 milyon ulaşmış olan bir yöntem aşıları, özel koşullara sahip Sağlık Bakanlığı Halk Sağlığı depolarına yerleştirilerek muhafaza altına alındı.

BioNTech Aşıları Eksi 80 Derecede Muhafaza Ediliyor

Bir gazetede bulunan habere göre, analiz faaliyetlerinin sonrasında yürürlüğe konulacak olan aşı artık nisan ayında 4,5 milyon dozda ulaşacaktır. Diğer taraftan, 3 milyon doz aşı açısından firma ile opsiyonlu bir şekilde anlaşma sağlandı.

Vatandaş, Kendisine Yapılacak Aşıyı Seçme Hakkına Sahip Olacak

Vatandaşların kafasında sürekli Acaba hangi Aşı hangi problemleri beraberinde getiriyor? Soruları sorulurken Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan son dakika açıklamalarına göre ise artık vatandaşın aşı sırası geldiğinde, 3'ü aşı arasından vatandaşın bir tercih yapma hakkı olacak ve buna göre artık vatandaş hangi aşının daha iyi olduğu kanaatine varırsa o aşının kendisine yapılmasını talep edebilecek.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER