Bebeklerde Cilt Kuruluğu Nasıl Giderilir?

Bebeklerde cilt kuruluğu sıklıkla karşılaşılan bir sorun olmakla beraber, pek çok sebepten kaynaklı olabilir.

Bebeklerde Cilt Kuruluğu Nasıl Giderilir?

Bebeklerde cilt kuruluğu sıklıkla karşılaşılan bir sorun olmakla beraber, pek çok sebepten kaynaklı olabilir. Cilt kuruluğuna sebep olan etmenler neler? Kendini hangi belirtilerle gösterir? Ya da Bebeklerde Cilt kuruluğuna neler iyi gelir? Sorularının cevapları bu makalede incelendi.

Bebeklerde Cilt Kuruluğu Niçin Olur?

Öncelikli olarak söylemekte fayda vardır ki, bebeklerde cilt kuruluğunun meydana gelmesinin çeşitli faktörleri vardır, Bunlar genel itibariyle:

Bazı bebekler doğduktan hemen sonra dahi çok kuru bir cilde sahip olabilir. Özellikle de kullanılan şampuan başta olmak üzere bebeğin cildini yumuşatmak amacıyla kullanılan Bebek yağı dahi bebeğin cildinin kurumasına sebep olabilir. Ebeveynlerin, bu konuda dikkat etmeleri gerekir. Kullanılan şampuan başta olmak üzere kullanılan bebek yağı Hatta pişik kremi dahi bebek cildinin kurumasına sebep olan başka faktörler olabilir. Bu faktörlerin göz önünde bulundurulması ve buna göre kullanılacak ürün seçiminin yapılması gerekir.

Banyolara Sınırlama Getirilebilir

Her gün düzenli bir şekilde bir bebeğe banyo yaptırmak, Cilt kuruluğu problemini meydana gelmesine sebep olabilir.bu nedenle de özellikle de banyo yapma sıklığı biraz gevşeterek iki gündür ya da 3 günde bir banyo yapılmasında fayda olacaktır

Fazla Isıya Engel Olunmalı

Fazla sıcaklık, bebeklerin ciltlerinin kuru olmasına sebep olur ve dışarıda azalmış hava sıcaklığı evin içindeki sıcaklığı arttıracaktır.

Bu sebeple ev olacaksa kış aylarında gündüzleri 18° ile 20° arasında, geceleri ise 16° ile 18° arasında tutmaya özen gösterilmeli.

Sabun Ve Şampuan Seçimine Dikkat Edilmeli

Merdiven altı üretilen Şampuan ve bebek yağı gibi çeşitli ürünlerin kesinlikle kullanılmaması gerekir. Özellikle de kaliteli ve gerçekten de bebeğin cildini yumuşatacak, hava almasını sağlayacak, pişik dahi yapmayacak olan ürünlerin alınması ve kullanılması gerekir.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER