Covid-19 Geçirmiş Kişiler Tek Doz Aşı Olabilir!

Amerika Birleşik Devletlerinde yapılan ve Nature Medicine dergisinde yayımlanan araştırma kurulu raporuna göre; koronavirüsü geçirmiş olan bireylerin tek doz aşı olabileceği bildirildi.

Covid-19 Geçirmiş Kişiler Tek Doz Aşı Olabilir!

Amerika Birleşik Devletlerinde yapılan ve Nature Medicine dergisinde yayımlanan araştırma kurulu raporuna göre; koronavirüsü geçirmiş olan bireylerin tek doz aşı olabileceği bildirildi. Virüsü geçiren vatandaşların, tek doz aşı olduktan sonra virüsü geçirmemiş kişilerin iki doz aşı olduktan sonra sahip olduğu antikorlara sahip olunabileceğini açıklarken çalışmanın başında bulunan Doktor Susam Cenk bulguların virüsü ile enfekte olan vatandaşların yalnızca tek bir acı dolu ile idare edebileceği argümanını desteklediğini açıkladı.

ABD'de Yapılan araştırmaya göre, daha öncesinde coronavirüs hastalığına yakalananlar açısından bir dost, covid-19 aşısı 2.doz covid-19 aşağısı kadar iyi olduğu açıklandı. Los angeles'taki bir yerde Tıp Merkezi'nden doktorun yapmış olduğu açıklamaya göre; daha öncesinde covid-19 hastalığına yakalanmış olan kişilerin tek doz aşı olmaları ile sahip olacağı antikor derecesinin hiç Corona virüsüne yakalanmış olan kişilerin olacakları iki doz koronavirüsü aşısı sonrasında elde edecekleri ya da sahip olacakları antikor sayısının eşit olacağı açıklandı.

Nature Medicine dergisinde yayımlanan hakemle raporda, covid 19 geçirmiş olan ve iyileşen kişilerin tekrar aşı olması ile beraber, virüs geçirmeyen kişilerin 2 dolaşı olmasının benzer antikor seviyelerine sebep olduğunu açıkladı.

Çalışmanın başında bulunan doktorun yapmış olduğu açıklamalara göre bulguların virüs ile enfekte olan kişilerin yalnızca tek bir aşı dozu ile idare edeceğini açıkladı

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER