Hamilelikte Grip Aşısı Yaptırmak Güvenli Mi?

Grip, hamilelik döneminde anne adaylarının bağışıklık sistemlerini zayıflatarak pek çok rahatsızlığa karşı savunmasız kalmalarına sebep olabilir.

Hamilelikte Grip Aşısı Yaptırmak Güvenli Mi?

Grip, hamilelik döneminde anne adaylarının bağışıklık sistemlerini zayıflatarak pek çok rahatsızlığa karşı savunmasız kalmalarına sebep olabilir.

Her hastalığın elbetteki tıbbi müdahaleler neticesinde tedavisi ortaya çıkabilir fakat Özellikle de hamilelik dönemi içerisinde anne adaylarının Özellikle de normal bir baş ağrısını dahi geçirmek amacıyla ağrı kesici dahi kullanmaları mümkün olmayabiliyor.

Gripten korunmanın en etkili yöntemi Tabii ki de grip aşısının olmasıdır. Ancak bu durum hamile kadınlar açısından düşünüldüğünde biraz korkutucu ya da biraz endişe verici durumlar ortaya çıkabilir. Özellikle de kadın doğum uzmanı gözleminde Gribal enfeksiyon rahatsızlığı ile ilgili grip aşısının olunmasına karar verilmelidir.

Gribal enfeksiyona uğrayan herhangi bir vatandaşın herhangi bir sağlık kuruluşundan tedavi alması mümkündür fakat Hamile bir kadının Özellikle de grip aşısı kullanması gereken diş sağlığı açısından gerekse de karnındaki bebek sağlığı açısından risk faktörünü meydana getirebilecek çeşitli kriterlerle tespit edilmesi ve buna göre grip aşısının olup olunmamasına karar verilmeli.

Gripten Korunmanın Önemi Nedir?

Genel itibariyle grip kış mevsimlerinde, sıklıkla mevsimler arası geçişlerde karşılaşılan virüs kaynaklı bir rahatsızlık olarak karşımıza çıkmaktadır. Bulaşıcı bir hastalık olan grip belirtileri arasında genel itibariyle nefes darlığı ile baş ağrısı, öksürük, boğaz ağrısı, ateş, halsizlik gibi semptomlar görülür.

Gribal enfeksiyon rahatsızlığı geçiren bir anne adayının Özellikle de tıbbi müdahalelere gereksinim duymadan Ev ortamında mükemmel bir şekilde beslenmesi, bol sıvı tüketmesi, Özellikle de C vitaminini sıklıkla alması gerekir ki gerek direnç, gerekse de metabolizma vücuda alınmış olan gribal enfeksiyonu dışarı atabilsin diye...

Hamileler Grip Aşısı Olabilir Mi?

Hamilelik durumu söz konusu olduğunda daha fazla hassas olmakta fayda olacaktır. Çünkü bu süre içerisinde hamile kadının vücudunun kendini bambaşka bir olaya yani bebeğin büyümesine hazırladığı artık bilinmektedir. Bütün fizyolojik sebepler nerede ise tamamen değişmektedir. Bağışıklık sisteminin zayıflaması hem anne adayını hem de bebeğinin çeşitli hastalıklara daha kolay yakalanmaya teşvik edecektir.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER