Hangi Besinler Hangi Organlara Zarar Verir? İşte Yanıtı!

Genel itibariyle konuya bakıldığında beslenmenin sanki vücudun tamamı üzerinde olumlu etki oluşturduğu ile ilgili bir izlenim vardır.

Hangi Besinler Hangi Organlara Zarar Verir? İşte Yanıtı!

Genel itibariyle konuya bakıldığında beslenmenin sanki vücudun tamamı üzerinde olumlu etki oluşturduğu ile ilgili bir izlenim vardır. Oysa ki bazı besinler vardır ki bazı organlara çok ciddi manada zarar verir. Bu konuda hangi besinlerin hangi organlara zarar verdiği ile ilgili bilgilendirmelerde bulunacağız.

Alkol Karaciğere Zarar Verir!

Alkol tüketimi vücudun tamamını zarar verebileceği gibi Özellikle de karaciğer hastalığının önde gelen sebeplerinden biri olduğu tıbbi olarak açıklanmıştır. Alkolü fazla tüketmek karaciğerlerde yağların parçalanmasını engelleyerek yağ birikimine başta olmak üzere Kara ciğerlerde iltihaplanma artışına da sebep olduğu bilimsel olarak tespit edilen bir başka husus.

Yağlı Besinler Kalbe Zarar Verir!

Yağlı yiyecekler kiloya ve Kan basıncının kolesterol üzerindeki etkileri nedeniyle Kalp rahatsızlığı ve felç olma riskine yol açtığı bilinmektedir. 2010 senesinde tıbbi bir makalede yayınlanan bir habere göre 22 ülkede 6000 kişi de gerçekleştirilen gözlemsel çalışma neticesinde kızarmış yiyecekler ile Pizza ve tuzlu atıştırmalıklar tüketmenin felç olma riskini yüzde 16 daha fazla artırdığını ortaya koymuştur.

Sigara Akciğerlere Zarar Verir!

Solunum sistemine zarar veren kimyasal madde içeren Tabii ki de sigara dumanıdır. Akciğerlerin yapısını bozarak koah başta olmak üzere kronik Bronşitli akciğer kanseri gibi pek çok hastalığın görülme sebebi sigaradır.

Fast Food Cilde Zarar Verir!

Hemen herkesin adeta bayıldığı yiyeceklerin başında gelen Fast Food akne gelişme riskini % 24 oranında artırdığı tespit edilmiştir.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner20

banner19

banner22