Hangi Egzersizler Eklem Ağrılarını Dindirir?

İnsan vücudunda meydana gelen eklem ağrılarının pek çoğu yaşlı bireylerde görünse de Aslında bu ağrıların yaş ile pek de bir alakasının olmadığı açıklanmıştır.

Hangi Egzersizler Eklem Ağrılarını Dindirir?

İnsan vücudunda meydana gelen eklem ağrılarının pek çoğu yaşlı bireylerde görünse de Aslında bu ağrıların yaş ile pek de bir alakasının olmadığı açıklanmıştır.

Vücudun belirli bölgelerinde karıncalanma, uyuşma, şişkinlik ve benzediği durumlarla beraber karşılaşılan eklem ağrıları, yaş kriterlerinin dışında; aynı zamanda kaza geçiren ve vücudunda kazadan dolayı fiziksel iz kalmış olan bireylerde, fazla kilolu olan insanlarda ve ansızın yapılmış bir hareketten dolayı daha sonradan ortaya çıkan sakatlanma sebeplerinden dolayı da görülmektedir.

Boyun Gerdirme Hareketleri

Günlük yaşamda masa başı bir iş de faaliyet gösteren ve boyun ağrıları ile başı sıkıntıda olan bireylerin her zaman, her yerde gerçekleştirebilecekleri çok basit bir tedavi yöntemi boyun gerdirme uygulamalarıdır. Uygulanışı da oldukça basit olduğu için çok faydalıdır. Kişinin sağ eli ile başını sol taraftan tutarak omuzuna kadar gerdirmeye çalışmasıdır.

Yürüyüş

Yürüyüş etkinliğinin sadece eklem ağrılarında değil aynı zamanda genel sağlık üzerindeki faydaları biliniyor. Özellikle de yürüyüş yapılırken insan vücudunun sahip olduğu iskeletin tamamı hareket edeceği için yürüyüşün Ne kadar etkili olduğu o zaman anlaşılacaktır. Bu nedenle Özellikle de eklem ağrıları şikayeti bulunan kişilerin yürüyüş aktivitelerini sürekli yapmaları Dinç ve zinde bir eklem yapısına ve sağlığına sahip olunmasını sağlar.

Yarım Ay Hareketi

Yerde oturarak, ayakta ya da bir sandalye üzerinde olmak üzere üç değişik uygulama ile gerçekleştirilebilecek çok basit bir hareket, bu egzersiz sırt ağrılarına çok iyi gelecektir. Yapılışı ise genel itibari ile ayakta ya da bir sandalyede otururken iki elin baş üzerinde tutulması gerekir. Ellerin birleştirilmesinden sonra sol ve sağ tarafa değişmeli bir şekilde esneyebildiğiniz son noktaya kadar esneyin.

Eğer ki bu işlemi oturarak gerçekleştirmek istiyorsanız ileri geri şeklinde de uygulayabilirsiniz.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER