Kene Isırması Belirtileri Neler, Nasıl Geçer?

Kene ısırması ile ilgili belirtilere geçiş yapmadan önce kenenin ne olduğunun bilinmesinde fayda olacaktır.

Kene Isırması Belirtileri Neler, Nasıl Geçer?

Kene ısırması ile ilgili belirtilere geçiş yapmadan önce kenenin ne olduğunun bilinmesinde fayda olacaktır.

Bahar aylarının gelmesi ile beraber Özellikle de kırsal kesimlerde yaşamını idame ettirmeye çalışan vatandaşlar tarafından arama motorlarında kene ısırığı ile ilgili merak edilmeye başlandı.

Kene Isırığı Belirtileri Nelerdir?

Genel itibariyle kene ısırıklarını tanımlamak amacıyla çeşitli uygulamaların bilinmesinde fayda olacaktır. Bunun sebebi, kene ısırdıktan sonra 10 güne kadar bir ateş ortaya çıkacaktır. Kene, ısırığı tipik olarak tekildir yani keneler grup ya da sıra halinde ısırmazlar. Zehirsiz olan kene ısırıkları zarar vermez ve semptomları ortaya çıkmayabilir. Aynı zamanda bununla beraber kene ısırıklarına alerjisi olan şahıslarda ataksy ya da reflekslerin zayıflaması ya da kaybolması gibi kas güçsüzlüğü problemleri ortaya çıkar.

Kene ısırığı ile karşılaşan birinin Özellikle de solunumu ile ilgili problemler ortaya çıkabilir, başta ateş olmak üzere genel sağlık durumu ile ilgili pek çok problem meydana gelebilir.

Kene Isırığı Tedavisi Nasıldır?

Kişiler üzerinde herhangi bir kene görüldüğünde yapılması gereken en önemli şey kenenin kaldırılmasıdır. Keneleri, bir kene temizleme aracı ile ya da cımbız kullanmak sureti ile kaldırmak mümkündür.

Kene ısırması Vakalarından korunmak amacıyla Özellikle de kırsal kesimlerde yaşayan vatandaşlar başta olmak üzere Kent merkezinde piknik alanlarında yaşayan vatandaşların açık renkli elbise giymeleri, pantolon paçalarını çorabın içine koymaları, kene ısırığı durumu meydana geldikten sonra da Ateş ortaya çıkacaktır ve ateşin düşürülmesi ile çalışılması, sağlık kuruluşu yakın ise keneye dokunmamak, uzak ise bir cımbız yardımı ile kenenin yavaşça çıkarılması gerekir.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER