Koronavirüsü, Testislerde Uzun Süre Kalıyor!

Bütün Dünyada Milyonlarca insanın canını alan Corona virüsünün kalacak hasarları incelenirken. spermlere vermiş olduğu zarar ile alakalı çeşitli tespitler, covid-19'un testislerde uzun müddet kalıcı olabileceğini ortaya çıkardı.

Koronavirüsü, Testislerde Uzun Süre Kalıyor!

Bütün Dünyada Milyonlarca insanın canını alan Corona virüsünün kalacak hasarları incelenirken. spermlere vermiş olduğu zarar ile alakalı çeşitli tespitler, covid-19'un testislerde uzun müddet kalıcı olabileceğini ortaya çıkardı. Orta şiddetinde veya hastaneye yatarak komik tedavisi gören vatandaşların daha büyük yarış altında olabilecekleri ile ilgili çeşitli açıklamalar yapıldı.

Covid-19'un sperm üretiminden sorumlu olan hücrelere tahribatı verdiği ve DNA kullanmalarını sebep olduğu düşünülüyor. Yapılan bilimsel çalışmalarda, spermin hem sayı olarak miktarında hem de aktif olarak niteliğinde bozulma olduğunun gösterildiğini açıklayan Anadolu Sağlık Merkezi Üroloji Uzmanı Profesör Doktor Cüneyt adayener, "fakat bir erkeği kısır olarak tanımlayabilmek amacıyla çocuk istemesi ve düzenli ilişki de bulunmasına rağmen 1 yıllık sürede hamilelik gerçekleşmesi gerekir.

Covid-19' un genel itibariyle mukozalar aracılığı ile solunum sistemine damlacık yolu ile bulaştığı için, bu sistem ve organlarının çokça araştırıldığını dile getiren Anadolu Sağlık Merkezi Üroloji Uzmanı Profesör Doktor Cüneyt adayener, "bununla beraber insanda neredeyse bütün sıvı ortamlarda bulunduğu tespit edilmiştir. Buna rağmen solunum yolu dışındaki sistemlerdeki hastalıkları ve Burak yolları ile ilgili Az sayıda çalışma vardır şeklinde konuştu.

Virüs Testislerde Uzun Müddet Kalabiliyor!

Geniş hasta sayılı bir çalışmaya göre covid-19' un erkek hasarlarını %19'un tesislerinde bir çeşit ağrıdan ziyade baskı hissi tanımladığını altını çizen Üroloji Uzmanı Profesör Dr Cüneyt adayener, "Aslında testisler üretmiş oldukları spermlerin vücut savunma hücreleri tarafından öldürülmesinden yaşayabileceği özel bir immün cevapsız sahaya yani Bağışıklık sisteminin yanıtsız olduğu sahaya sahiptirler. Bu açıdan bakıldığında virüsünün testislerde uzun müddet kalıcı olabilmesi mümkün müdür. Şeklinde açıklamalarda bulundu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner20

banner19

banner22