Kumaş Maske Virüsü Parçalara Ayırdığı İçin Daha Tehlikeli!

Koronavirüsü salgınında vaka sayılarındaki artış da beraber alınmış olan tesbihler de yeniden sıkılaşmaya başladığı nokta yurttaşlar, Özellikle de maske kullanımına ve maske seçimine daha fazla özen göstermeye başladı.

Kumaş Maske Virüsü Parçalara Ayırdığı İçin Daha Tehlikeli!

Koronavirüsü salgınında vaka sayılarındaki artış da beraber alınmış olan tesbihler de yeniden sıkılaşmaya başladığı nokta yurttaşlar, Özellikle de maske kullanımına ve maske seçimine daha fazla özen göstermeye başladı. Kumaş maskeleri, öksürme ya da hapşırma esnasında partiküllere böldüğünü ve daha da uzağa gitmesine sebep olduğunu söyledi.

Maske Seçiminde Nelere Dikkat Edilmeli?

Koronavirüsü bakanların da tekrar artış meydana gelmesi ile beraber vatandaşlar maske takma ve maske kullanımı ile ilgili daha fazla merak etmeye ver arama motorlarında bu konu ile ilgili daha fazla bilgi edinmeye çalışın tüketici dernekleri Federasyonu genel başkan vekili Sinan vargı, Maske'nin 3 kat olup olmadığını kesinlikle kontrol edilmesi hususunda vatandaşları uyardı.

Türk Standartları Enstitüsü standartlarında ek olarak maskenin burun kısmına denk noktada tel olması gerektiğine vurgu yapan vargı, maskenin 3 katlı olması gerektiğine de açıklık getirdi. Bununla beraber dışarıya gelen yerin ayrı, ortada bulunan ve filtre eden yerin ise ayrı ve ağzı ile burnuna yerinde ayrı kumaştan yapılmış olması gerektiğini dile getirdi.

Maske Nasıl Kullanılır?

Maskenin kolyada çeneye takılmasının tehlikesinin altını çizen vargı, bu biçimde çenedeki ve Koldaki virüsünün buruna getirildiğini açıkladı. Aynı zamanda Sigara içmek adına toplum içerisinde maskeye çıkarım hususunda da çeşitli açıklamalarda bulunan bargı, Duman içerisindeki Corona virüsünü daha ileriye yayıldığını söyledi. Siyah beyaz maskeler ile koronavirüsü yenmenin mümkün olmadığını dile getiren vargı, bunların da kaliteli olanlarından olduğunu fakat 5 kez yıkandıktan sonra yeşil gelinliklerinin arttığını ve maskeleri kalitesinin düştüğünü ifade etti. Vatandaşlar arasında iki tane Maske takmak ile ilgili araştırmalar yapılıyor. Ve, iki tane Maske takmak ile ilgili de görüşlerini açıkladı.

2 Tane Maske Üst Üste Takılır Mı?

Maske alırken dikkat edilmesi gereken hususlar arasında vatandaşların Maske'nin 3 kat olup olmadığını, burnun olduğu bölümde tel olup olmadığına ve maskenin dikişte olup olmadığına bakılması gerektiğini açıkladı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner20

banner19

banner22