Nezle de Artık Corona Belirtisi!

Bahar aylarının gelmesi ile beraber pandeminin seyri de değişikliğe uğradı. Öksürük ile ateş artık bundan sonra ilk semptom olmayabilir.

Nezle de Artık Corona Belirtisi!

Bahar aylarının gelmesi ile beraber pandeminin seyri de değişikliğe uğradı. Öksürük ile ateş artık bundan sonra ilk semptom olmayabilir. Burun tıkanıklığı ile nezle belirtisi de görülmeye başlandı. Vaka sayısı her gün %5 oranında artış gösterirken, bu rakam 2. dalganın yaşandığı Kasım ile Aralık aylarında günde %20 civarına ulaşmıştı. Diğer taraftan mutant virüs sebebiyle hastalığın bulaşma hızı 1/3 oranında artış gösterdi ve vaka sayısının 50 binlerden sonra platoya ulaşması ve yine sonrasında gerilemesi bekleniyor.

Koronavirüsü Semptom Değişiklikleri

Bazı uzmanlar, rakamların daha da yükselebileceğini iddia ediyor. Hükümette verilere ve gelişmelere ilişkin yapılan çeşitli açıklamalara göre; 2 ile 3 hafta içerisinde platoya ulaşılabilecek. Ramazan döneminde, hem kurallar hem de orucun etkisiyle toplumsal hareketlilik biraz durgun ulaşacak. Bu yavaşlamanın olumlu etkileyici ortaya çıkacak gibi tahmin ediliyor.

Nezle Şüphesiyle Hastaneye Başvuranların Covid-19 Test Sonuçları Pozitif Çıkıyor!

Kliniklere başvuranların hapşırma, burun akıntısı gibi nezle belirtileri ile geldiği ve test sonucu covid-19 teşhisi konulduğu açıklanıyor. Vatandaşların, bu sebeple daha çok kulak burun boğaz servislerine başvurdukları da gözlendi.

Hastanelere kulak, burun, boğaz, nezle, hapşırma, öksürük şikayetler ile başvuru yapan hastaların covid-19 testlerinin %30 ondan daha fazlası pozitif çıkmasının hemen akabinde Corona virüsünün semptom değişikliğine uğradığı ile ilgili tahminler yapılmaya başlandı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER