Ramazan'da Tam Kapanma Olacak mı?

Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan açıklamalara göre Türkiye'de son 1 gün içerisinde 55 bine varan vaka tespiti yapılırken, 276 kişi ise yaşamını yitirdi.

Ramazan'da Tam Kapanma Olacak mı?

Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan açıklamalara göre Türkiye'de son 1 gün içerisinde 55 bine varan vaka tespiti yapılırken, 276 kişi ise yaşamını yitirdi. Vaka ve ölüm sayılarındaki bu yükselişin sonrasında milyonlarca vatandaşın gözü kulağı Ramazan ayında tam kapanma olup olmayacağına çevrildi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, canlı yayında kapanmanın sinyallerini verirken diğer taraftan covid-19 salgını bilim kurulu toplantısı ise bugün sağlık Bakanı Fahrettin koca başkanlığında toplanacak. Toplantıdan çıkacak olan kararlar ise merak içerisinde bekleniyor.

Gözler Bakan Kocanın Yapacağı Açıklamaya Çevrildi!

Bütün bu meydana gelen gelişmelerin sonrasında coronavirüs bilim kurulu toplantısı bugün sağlık Bakanı Fahrettin koca başkanlığında toplanacak. Milyonlarca vatandaşın gözü kulağı ise Ramazan ayı içerisinde çıkabilecek bir tam kapanma kararına çevrildi. Ölüm ve vaka sayılarının artması neticesinde yeni tedbirlerinde gelebileceği konuşuluyor. Bakan koca, bugün gerçekleştirilecek kritik toplantının sonrasında kameraların karşısına geçerek alınacak ya da alınması gereken tedbirleri kamuoyu ile paylaşacak.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Kapanmanın Sinyalini Canlı Yayında Verdi

Türkiye'de vaka ve ölüm sayılarının rekor üstüne rekor kırması sonrasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, dün genişletilmiş il başkanları toplantısında çok önemli açıklamalarda bulunmuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, covid-19 önlemlerinden bahsederek, "maksadımız, ülkemizi Ramazan ayında dinlendiren bayram sonrasına hazırlamak. Ramazan ayında rakamları mızı düşürmeyi amaçlıyoruz, önceliğimiz sağlık" şeklinde konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER