Sağlık Bakanı Fahrettin Koca İle CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Arasında Söz Düellosu!

Sağlık Bakanı Fahrettin koca, Cumhuriyet Halk partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun bilim kurulu ile alakalı sert sözlerini isim vermeden aynı sertlikte cevap verdi.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca İle CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Arasında Söz Düellosu!

Sağlık Bakanı Fahrettin koca, Cumhuriyet Halk partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun bilim kurulu ile alakalı sert sözlerini isim vermeden aynı sertlikte cevap verdi. "Bilim kurulumuzun salgın boyunca vermiş olduğu emeği görmezden gelerek saldırgan bir üslup ile bilim insanlarımız da hakaret edilmesini asla kabul etmeyiz. Bilim kurulu siyasi rant malzemesi değildir, saygılı olun! şeklinde çok sert cevap verdi.

Sosyal medya hesabından yapmış olduğu paylaşım ile sağlık Bakanı Fahrettin koca, "bilim kurulumuzun salgın boyunca vermiş olduğu Emir görmezden gelerek saldırgan bir üslup ile bilim insanlarımız da hakaret edilmesinin asla kabul edilmeyeceğini, bilim kurulu siyasi rant malzemesi değildir diyerek de sert bir ifade kullandı.

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Neler Söylemişti?

Cumhuriyet Halk partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu partisi'nin Türkiye Büyük millet meclisi'ndeki grup toplantısında konuşarak, bilim kurulunu eleştirmişti. Kılıçdaroğlu: "Bir de bilim kurulu var, ne dedikleri, söyledikleri belli değil. 4 Nisan tarihinden itibaren abd'yi geçtik vaka sayısında. 193 kişi yaşamını yitirdi. Nasıl yönetiliyor bu ülke? Bilim kurulu hikaye tamamen. Hiçbirisinin bilim ile alakası yoktur. Bilim kurulu dediğin, senin dediğin kurallara iktidar uyumazsa, izzeti İkbal ile çekileceksin oradan. Tam tersi oluyor. Bilim kurulu ayrı havada, sağlık Bakanı ayrı telden çalıyor. Allah aşkına kendinize bilim kurulu demeyin ya, bilime ayıp. Cumhurbaşkanı ise kaç kişi ölürse ölsün diyor. Bu mudur devleti adalet ile yönetmek? Demişti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER