Sünnetçioğlu uyardı! Bulaşı ev ortamında arttı...

Dünyayı etkisi altına alan koronavirüs pandemisiyle mücadele devam ederken, bir taraftan da her geçen gün çeşitli önlemler alınması yönünde uyarılar gelmeye devam ediyor. Van İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Mahmut Sünnetçioğlu, son zamanlarda Kovid-19 bulaşının ev ortamında arttığını dile getirerek vatandaşlara uyarıda bulundu.

Sünnetçioğlu uyardı! Bulaşı ev ortamında arttı...

Van İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Mahmut Sünnetçioğlu, pandemiyle mücadele kapsamında ilçe sağlık müdürleri ve hastane başhekimleriyle sık sık bir araya gelerek toplantı yaptıklarını, vaka sayıları, salgının seyri ve çalışmalar hakkında değerlendirme yaptıklarını söyledi.

Yapılan değerlendirmeler sonucunda son zamanlarda özellikle ev ortamlarında koronavirüs bulaşısında artış gördüklerini dile getiren Müdür Sünnetçioğlu, "Devletin tüm kurumlarıyla bu salgına karşı adeta bir mücadelede seferberliği ilan edildi, tedbirler sıklaştırıldı, sıkı denetimler yapıldı. Buna rağmen aile içindeki bulaşlar arttı. Bu durum bize sokakta maske, mesafe ve temizlik kurallarına riayet edildiğini ancak evde bu kurallara pek uyulmadığını gösterdi. Kurallar sizi ve sevdiklerinizi korumak için ortaya çıktı. En ufak bir ihmal sizin veya bir büyüğünüzün canına mal olabilir. Lütfen hem sokakta hem de evde bu kurallara sıkı sıkıya bağlı kalalım. Evde büyüklerimize olan mesafemizi koruyalım, gerekirse maske kullanalım. Taziye, nişan, ziyafet, sünnet gibi sosyal ortamlardan bir süre daha uzak kalalım, akraba ziyaretlerini bir süre daha erteleyelim. 'Bana bir şey olmaz' demeyelim. Evinize taşıdığınız virüs anneniz, babanız, eşiniz veya bir sevdiğinizi sizden koparabilir. Birlikte yürüttüğümüz bu mücadeleyi yılmadın sürdürelim" şeklinde konuştu.

"KURALLARA EV İÇERİSİNDE DE UYALIM"

Van İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Mahmut Sünnetçioğlu, Pandemi tedbirleri kapsamında uygulanan kuralların sadece dışarıda değil, evde de uygulanması gerektiğini belirterek, "Devletin tüm kurumlarıyla bu salgına karşı adeta bir mücadelede seferberliği ilan edildi, tedbirler sıklaştırıldı, sıkı denetimler yapıldı. Buna rağmen aile içindeki bulaşlar arttı. Bu durum bize sokakta maske, mesafe ve temizlik kurallarına riayet edildiğini ancak evde bu kurallara pek uyulmadığını gösterdi. Kurallar sizi ve sevdiklerinizi korumak için ortaya çıktı. En ufak bir ihmal sizin veya bir büyüğünüzün canına mal olabilir. Lütfen hem sokakta hem de evde bu kurallara sıkı sıkıya bağlı kalalım. Evde büyüklerimize olan mesafemizi koruyalım, gerekirse maske kullanalım. Taziye, nişan, ziyafet, sünnet gibi sosyal ortamlardan bir süre daha uzak kalalım, akraba ziyaretlerini bir süre daha erteleyelim. 'Bana bir şey olmaz' demeyelim. Evinize taşıdığınız virüs anneniz, babanız, eşiniz veya bir sevdiğinizi sizden koparabilir. Birlikte yürüttüğümüz bu mücadeleyi yılmadın sürdürelim" dedi.

"ŞİKAYETİNİZ İÇİN ÇAĞRI MERKEZİNİ ARAYIN"

Van İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Mahmut Sünnetçioğlu, sağlık çalışanlarıyla birlikte gece gündüz hizmet verdiklerini söyleyerek, "Kovid-19 pandemisiyle ilgili en ufak bir belirtiniz veya şikayetiniz olursa  0432 217 70 01- 02 -03 numaralı Pandemi Çağrı Merkezimize muhakkak ulaşınız." ifadelerini kullandı. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner20

banner19

banner22