Vaka Sayısındaki Artıştan Sonra Teravih Namazı Konusunda Geri Adım Atıldı

Alınan bir son dakika haberine göre coronavirus vakası aylarında meydana gelen artış sebebiyle camilerde teravih namazının kılınması ile alakalı kararda geri adım atıldı.

Vaka Sayısındaki Artıştan Sonra Teravih Namazı Konusunda Geri Adım Atıldı

Alınan bir son dakika haberine göre coronavirus vakası aylarında meydana gelen artış sebebiyle camilerde teravih namazının kılınması ile alakalı kararda geri adım atıldı. Diyanet işleri başkanlığı erbaş, yapmış olduğu açıklamada "yaptığımız istişareler sonucunda teravih namazını evlerimizde kılmanın daha uygun olduğuna karar verdik." dedi.

Diyanet işleri Başkanı profesör Dr Ali erbaş, ana teması 'şifa ayı ramazan' olan 2021 senesi Ramazan ayı bilgilendirme toplantısına katılım sağladı. Erbaş, toplantı sonrasında yapmış olduğu açıklamada yaptığımız istişareler sonucunda teravih namazını evlerimizde kırmanın daha uygun olacağına karar verdik. Şayet bu süreç içerisinde salgının seyrine göre camilerimize teravih namazı kılabilir mi imkanı olursa eğer bunun da kararını alıp milletimizle paylaşırız 'ifadelerine yer verdi.

Oruçluyken Covid-19 Aşısı Olmakta Sakınca Yoktur

Ramazan ayına artık sayılı günler kaldı ve aşı ile alakalı sorular sorulmaya başlandı. Diyanet işleri başkanı Ali erbaş, 'din işleri yüksek kurulu omuzunda açıkladığı gibi gerektiğinde oruçlu iken aşı olmak da bir sakınca yoktur Ve bu durum orucu bozmaz' dedi.

İlk Teravih Ne Zaman Kılınacak

Mübarek üç ayların sonuncusu olan Ramazan ayında oruç tutmaya başlayacak Müslümanlar 12 Nisan gecesi ilk Teravih namazını kılacak.

Diyanet işleri Başkanı profesör Dr Ali erbaş, yapmış olduğu açıklamada artan covid-19 vaka sayısındaki artış neticesinde yapılan toplantının akabinde Müslümanların Teravih namazını evlerinde kırmaları daha makbule geçer şeklinde konuştu fakat yine de vaka sayılarında azalış meydana gelmesi durumunda toplu halde camilerde teravih namazının kılınması ile ilgili Uygun ortamın oluşması durumunda yine aynı şekilde bu durumu da ele alıp vatandaşlar ile paylaşacaklarını belirtti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER