Van'ın son vaka sayısı açıklandı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 10-16 Nisan arasında illere göre her 100 bin kişide görülen koronavirüs vaka sayılarını duyurdu.

Van'ın son vaka sayısı açıklandı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 10-16 Nisan tarihleri arasında her 100 bin kişide görülen vaka sayılarının yer aldığı haritayı sosyal medya hesabından paylaştı.

Haftalık verilere göre en fazla vakanın görüldüğü il Çanakkale olurken, en az vakanın görüldüğü il Şırnak oldu.

İSTANBUL, ANKARA VE İZMİR
Yine açıklanan verilere göre haftalık koronavirüs vaka sayısı, her 100 bin kişide İstanbul'da 920,57, Ankara'da 534,14, İzmir'de 351,97.

ÇANAKKELE EN ÇOK VAKA GÖRÜLEN ŞEHİR KONUMUNDA
Haftalık verilere göre Çanakkale, İstanbul, Yalova, Kırklareli ve Tekirdağ 100 bin kişide en çok koronavirüs vakası görülen iller oldu.

VAN'IN VAKA SAYISINDA DÜŞÜK ARTIŞ
Sağlık bakanlığının açıkladığı verilere göre 3-9 Nisan tarihleri arasında her 100 bin kişide görülen vaka sayısı 61,69 olan Van'da 10-16 Nisan tarihleri arasındaki vaka sayısı 89,01'e yükseldi.

EN AZ VAKA ŞIRNAK'TA TESPİT EDİLDİ
Şırnak, Siirt, Van, Şanlıurfa ve Hakkari 100 bin kişide en az koronavirüs vakası görülen iller oldu.

FAHRETTİN KOCA, HAFTALIK VAKA HARİTASINI BÖYLE DUYURDU
Koca, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda şunları söyledi: "İllerimizde bir haftada 100.000 nüfusa karşılık gelen vaka sayısını gösteren insidans haritasının güncel halini bulabilirsiniz. Kısıtlama ve tedbirler artış hızını düşürmeye başladı. Bu düşüşü hızlı ve kalıcı hale getirmek için birlik olalım."

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER