Akman: CHP Belediyeleri önce mağdur ettikleri işçilerin hakkını iade etsin

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun CHP'li belediyelerin personele ödediği ücret ile ilgili yaptığı açıklamalarına Van Tuşba Belediye Başkanı Salih Akman'dan yanıt geldi. Akman, CHP'li belediyelerin açıkladığı ücretlerin suni gündem oluşturmak amacıyla söylendiğini ifade ederek, belirtilen uygulamaların daha önce AK Parti tarafından uygulandığını da söyledi.

Akman: CHP Belediyeleri önce mağdur ettikleri işçilerin hakkını iade etsin

CHP  Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun CHP'li belediyelerin personele ödediği ücret ile ilgili yaptığı açıklamalarına Van Tuşba Belediye Başkanı Salih Akman'dan yanıt geldi. Akman, CHP'li belediyelerin açıkladığı ücretlerin suni gündem oluşturmak amacıyla söylendiğini ifade ederek, belirtilen uygulamaların daha önce AK Parti tarafından uygulandığını da söyledi.

Tuşba Belediye Başkanı Salih Akman, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun açıklamalarına karşılık veren Ak Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki'nin sözlerini desteklediğini belirtti.

Başkan Akman, AK Partili belediyelerin işçi/çalışan haklarını verme konusunda asgari ücret zammından önce bu miktarların üzerinde maaş ödenmeye başlandığını belirterek, vatandaşları bu tür algılar ile aldatmaya gerek olmadığını söyledi. Bunun suni bir gündem oluşturmak maksadıyla yaptıklarını söyleyen Akman, CHP'li belediyelerin önce işten çıkarılan mağdur ettikleri esnafın haklarını iade etmelerinin gerektiğini söyledi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER