Ali Babacan, Naci Ağbal'ın Görevden Alınmasına Ne Dedi?

Deva Partisi genel başkanı Ali Babacan, gece yarısı ansızın bir kararname ile hem Merkez Bankası başkanı Naci ağbal'ın görevden alınmasını hem de İstanbul sözleşmesinin feshedilmesi değerlendirdi. Ali Babacan: böyle bir ülkede ekonomik istikrarı sağlanabilir mi?

Ali Babacan, Naci Ağbal'ın Görevden Alınmasına Ne Dedi?

Deva Partisi genel başkanı Ali Babacan, gece yarısı ansızın bir kararname ile hem Merkez Bankası başkanı Naci ağbal'ın görevden alınmasını hem de İstanbul sözleşmesinin feshedilmesi değerlendirdi. Ali Babacan: böyle bir ülkede ekonomik istikrarı sağlanabilir mi? Gerçekten akıllara durgunluk verecek bir gelişmedir bu. Basiretli hükümet, basiretli bir yönetim kendi ülkesine bunu yapamaz. Bunun adı en hafif bir ifade ede keyfilik. Şeklinde konuştu.

Bilindiği gibi Ali Babacan, birkaç dönem boyunca AK Parti hükümeti içerisinde ekonomi politikalarını yürütüyordu ve Ali Babacan'ın ekonominin başında olduğu dönemlerde gerçekten de Türkiye'de ekonomi oldukça iyi bir durumdaydı fakat gerek ekonomi politikalarını hususunda gerekse de diğer siyasi konularda Partisi AK Parti ile ters düşen Ali Babacan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüştükten sonra AK Parti'den istifa etti ve kendi Partisi demokrasi ve Atılım Partisini kurdu.

Gittiği her yerde Özellikle de AK Parti hükümetini ekonomi ile ilgili eleştiri yağmuruna tutuyor ve oldukça da beğeniliyor. Zaten bir gece yarısı kararnamesi ile Naci ağbal'ın Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası Başkanlığı görevinden alınması sonrasında en çok Ali Babacan'ın bu konu ile ilgili yapacağı açıklama merak ediliyordu.

Son zamanlarda Merkez Bankası veya Türkiye İstatistik Kurumu ile ilgili yapmış olduğu Başkan değişikliklerinin ekonomiyi olumsuz etkilediğini dile getirin Ali Babacan, böyle bir ülkede ekonomik istikrar sağlanabilir mi? Sorusunu sordu.

İstanbul Sözleşmesinde Çıkış Yöntemi Doğru Değil

Ali Babacan giriş resmi gazetede bulunan Cumhurbaşkanı kararı ile Türkiye'nin İstanbul sözleşmesinden çekilmesini de eleştirerek, Türkiye'de kadına şiddete probleminin her geçen günü artış gösterdiğini dile getirdi. Hükümetin bu konuda somut adımlar atmadığını dile getiren Ali babacan:mevcudu yıkmak en kolayı. Madem bunu beğenmiyorsunuz, yerine ne koydunuz? Başka bir çözümünüz, daha sağlam bir yasal düzenlemeniz var mı? Yoksa siz de Bazıları gibi kadına şiddetin bazen mazur Görülecek bir durum olduğunu mu düşünüyorsunuz? Sorularını hükümete yöneltti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER