Andımızın Okutulması Mı, Kaldırılması Mı, Siyasi Partiler Ne Dediler?

Bilindiği gibi Danıştay tarafından alınan bir karar ile İlkokullarda okutulmakta olan andımızın kaldırılmasını yankıları devam ediyor.

Andımızın Okutulması Mı, Kaldırılması Mı, Siyasi Partiler Ne Dediler?

Bilindiği gibi Danıştay tarafından alınan bir karar ile İlkokullarda okutulmakta olan andımızın kaldırılmasını yankıları devam ediyor. Konu ile ilgili yapılan bir araştırmaya göre 'andımız okutulsun mu?' Sorusu yöneltildi. Bu soruya MHP seçmeninin %83,8 iyi başta olmak üzere AK Parti seçmeninin ise %74.9'u andımızın okullarda okutulmasını devam ettirirdi şeklinde cevap verdi.

Bir araştırma firması, Türkiye monitörü mart ayı 3 hafta araştırmasına neticelerini kamuoyu ile paylaştı. Yapılan bu araştırmada, Danıştay'ın Andımız kararı anımsatılarak, Seçmenlere, andımızın okullarda okutulup okutulmayacağına ilişkin 'Siz karar veriyor olsaydınız hangisini seçerdiniz?' Sorusu soruldu.

CHP'liler 'Okuturdum' Görüşünde İlk Sırada Yer Alıyor!

Araştırma sonuçlarına bakıldığında ise CHP'liler, andımızın okutulması ile ilgili daha kesin ve daha çoğunlukçu bir karar verirken diğer partilerin konu ile ilgili görüşleri ve yüzdelik oranları yukarıda açıklanmıştır.

HDP 'Kaldırırdım' Görüşünde İlk Sırada Yer Alıyor

Araştırma sonuçlarına göre andımızın okutulmasını kaldırırız diyenlerin çoğunlukta olduğu parti HDP olarak karşımıza çıkarken, diğer partilerin oy oranları ise başta AK Parti ve MHP olmak üzere iki çoğunlukta yer aldığı ve CHP ise kaldırmak yerine okuturdum diyen kişiliğinle çoğunlukta olduğu yüzdelik oranı çok daha fazla...

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner20

banner19

banner22