CHP, İstanbul Sözleşmesinin Feshedilmesi Üzerine Olağanüstü Toplanıyor!

​​​​​​​Bir son dakika gelişmesi ne göre, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Merkez Bankası başkanının görevden alınması ve Türkiye'nin İstanbul sözleşmesinden ayrılması üzerine MYK ile Parti Meclisi'ni olağanüstü toplantıya çağırdı. Kılıçdaroğlu'nun çağrısı üzerine Make saat 12:00'da, Parti meclisi ise 13:00'da Parti Genel merkezinde gerçekleştirildi.

CHP, İstanbul Sözleşmesinin Feshedilmesi Üzerine Olağanüstü Toplanıyor!

Bir son dakika gelişmesi ne göre, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Merkez Bankası başkanının görevden alınması ve Türkiye'nin İstanbul sözleşmesinden ayrılması üzerine MYK ile Parti Meclisi'ni olağanüstü toplantıya çağırdı. Kılıçdaroğlu'nun çağrısı üzerine Make saat 12:00'da, Parti meclisi ise 13:00'da Parti Genel merkezinde gerçekleştirildi.

Naci Ağbal, Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası Başkanı Görevinden Alındı!

Bu resmi gazetede bulunan Cumhurbaşkanlığı kararına göre Merkez Bankası başkanını Hacı Ağbal görevinden alındı, yerine iise Profesör Dr. Şahap kavcıoğlu getirdi.

Türkiye, İstanbul Sözleşmesinden Çekildi

Türkiye, İstanbul sözleşmesi adı ile tanımlanan kadına yönelik şiddet ve aile içi şiddetin önlenmesi ve bunlarla Mücadele'ye ilişkin Avrupa Konseyi sözleşmesinden resmi gazetede bulunan son dakika 3718 sayılı Cumhurbaşkanı kararı ile ayrıldı. Resmi gazetenin bugünkü sayısında bulunan Cumhurbaşkanı kararında şu ifadelere yer verildi:

Türkiye Cumhuriyeti adına 11 Mayıs 2011 tarihinde imzalanan 10 Şubat 2012 tarihli ve 2012 2816 bakanlar kurulu kararı ile onaylanan kadına yönelik şiddet ve aile içi şiddetin önlenmesi ve bunlarla Mücadele'ye ilişkin Avrupa Konseyi sözleşmesinin Türkiye Cumhuriyeti tarafından feshedilmesine, 9 sayılı Cumhurbaşkanlığı kararnamesinin 3. Maddesi gereğince karar verilmiştir.

Yukarıda başlıklar halinde sıralanan iki önemli gelişmenin meydana gelmesinin hemen akabinde Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Partisi'nin MYK'sını ve Parti Meclisi'ni olağanüstü toplantıya çağırdı. Gelişmeleri buradan sizlere aktaracağız.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER