CHP Lideri Kılıçdaroğlu, 104 Amirali Montrö Bildirisine Ne Dedi?

Son 48 saattir Türkiye'nin gündemine emekli 104 amirali Montrö boğazlar sözleşmesi ile ilgili yayınlamış oldukları bildiri oturdu.

CHP Lideri Kılıçdaroğlu, 104 Amirali Montrö Bildirisine Ne Dedi?

Son 48 saattir Türkiye'nin gündemine emekli 104 amirali Montrö boğazlar sözleşmesi ile ilgili yayınlamış oldukları bildiri oturdu. Hükümet ile muhalefet kanadından tepkiler gelmeye devam ederken, Cumhuriyet Halk partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun söz konusu bildiriye ne diyeceği merak edilmeye başlandı. Kemal Kılıçdaroğlu, sosyal medya hesabından yapmış olduğu bir paylaşımda "bu saatte gündemler tutmaz" halkımızın tek gerçek gündemi sofrasıdır. "İfadelerini kullanması da dikkat çekici.

Gece yarısı 104 amiralin imzasını taşıyan Montrö boğazlar sözleşmesi ile alakalı bildiri Ankara'yı salladı. Aralarında Türker Ertürk ile Deniz Cora'nında bulunduğu 104 emekli amiral imzasını taşıyan bildiride "Türk milletinin bağrından çıkan şanlı bir geçmişe sahip Deniz kuvvetleri komutanlığı personelinin Atatürk ilke ve devrimleri doğrultusunda yetiştirilmesi elzemdir" ifadeleri dikkat çekti.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı Konuyla Alakalı Soruşturma Başlattı!

Emekli amirallerin açıklaması sonrasında hükümet kanadından peşpeşe tepkiler gelmeye devam ederken, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı "104 amiralden Montrö bildirisi" başlığı altında yayınlanan bildiri ile alakalı resen soruşturma başlattı.

CHP Lideri Kılıçdaroğlu'ndan İlk Açıklama!

Bu saatte gündemler tutmaz, halkımızın tek gerçek gündemi sofrasıdır. Büyük ve ünlü ekonomist Recep Tayyip Erdoğan, yarattığı ekonomik yıkım ile seni yüzleştir edeceğim. Geleceğini kararttın gençlerimizin hikayelerini buradan paylaşacağım.

Şeklinde ifadeler kullandı.

Montrö boğazlar sözleşmesi ile ilgili 104 amiralin yayınlamış oldukları bildirinin uzun bir süre daha Türkiye gündemini meşgul etmesi tahmin ediliyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER