Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 17 Kişilik A Takımında Kimler Var?

Türkiye Cumhuriyeti Devleti Cumhurbaşkanlığı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Partisi'nin yeni merkez yönetim kurulu üyelerini açıkladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 17 Kişilik A Takımında Kimler Var?

Türkiye Cumhuriyeti Devleti Cumhurbaşkanlığı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Partisi'nin yeni merkez yönetim kurulu üyelerini açıkladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 17 kişilik A takımında Binali Yıldırım, genel başkan vekili oldu. Daha öncesinde de AK Parti genel başkan yardımcılığı görevini üstlenen Mahir Ünal ise TBMM Grup başkan vekilliği görevini bundan sonra yürütecek.

AK Parti Genel Başkan Vekilleri Binali Yıldırım İle Numan Kurtulmuş Oldu!

AK Parti'nin 7. olağan kongresinde tüzük değişikliği gerçekleştirilerek genel başkan vekili sayısı 2'ye çıktı. Numan Kurtulmuş koltuğunu korurken virgüllü eski TBMM Başkanlığı ve eski başbakanlardan Binali Yıldırım ise AK Parti Genel Başkanı Yardımcısı oldu yani ikinci başkanı oldu.

AK Parti'de 9 Kişinin Görevi Değişmedi!

Siyasi ve hukuki işler Başkanı Hayati Yazıcı, ile Teşkilat Başkanı Erkan Kandemir, Seçim işleri başkanı Ali İhsan Yavuz, Dış İlişkiler başkanı Efkan Ala, yerel yönetimler Başkanı Mehmet özhaseki, ekonomi İşleri Başkanı Nurettin Canikli, mali ve idari işler başkanı Vedat Demiröz, insan hakları başkanı Leyla Şahin Usta ile çevre şehir ve kültür başkanı Çiğdem Karaaslan tekrardan aynı görevlere getirildi.

  • Genel sekreterliğine Fatih Şahin olurken Parti sözcülüğü görevini de Ömer Çelik devam edecek.
  • Mahir Ünal meclise, Hamza dağ tanıtım medyaya atandı
  • Özlem zengin meclisten Parti yönetimine getirildi
  • Merkez yönetim kuruluna 2 yeni üye katıldı Bunlar daha önce Hamza dağın yürütmüş olduğu araştırma geliştirme ve eğitim başkanlığına Mustafa Şen getirildi.
  • Şen, Cihannüma Derneği Başkanlığı görevini yürütüyordu.
  • Tüzük değişikliği ile beraber yeni bir başkanlık olarak belirlenen Bilgi ve iletişim teknolojileri başkanı ise önerileri oldu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER