Devlet Bahçeli'den Abdullah Gül'e Eleştiri

Bilindiği dibi HDP Kocaeli milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu onun cezasını Yargıtay'ın onamasından sonra almış olduğu ceza Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde okundu, dokunulmazlığı kaldırıldı ve milletvekilliği düşürüldü.

Devlet Bahçeli'den Abdullah Gül'e Eleştiri

Bilindiği dibi HDP Kocaeli milletvekili Ömer Faruk gergerlioğlu onun cezasını Yargıtay'ın onamasından sonra almış olduğu ceza Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde okundu, dokunulmazlığı kaldırıldı ve milletvekilliği düşürüldü. Aradan 24 saat geçmeden Anayasa Mahkemesi'ne Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı Bekir Şahin HDP'nin kapatılmasına ilişkin dava açtı. Tüm bunların üzerine 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül yapmış olduğu açıklamada HDP'nin kapatılmasını doğru bulmadığını dile getirmiştir. HDP'nin kapatılmasının ülkeyi herhangi bir faydasının olmayacağını söyleyen Abdullah Gül'e Devlet Bahçeli'den sert eleştiri geldi.

Milliyetçi Hareket Partisi genel başkanı Devlet Bahçeli yapmış olduğu açıklamada Abdullah Gül'ün HDP ve Ömer gergerlioğlu açıklamalarına sert Tepki göstererek; 11 cumhurbaşkanına tavsiyem, Eğer çok üzüldü ise, HDP'ye veya CHP'ye katılması isabetli ve tutarlı bir davranış olacaktır. 'Şeklinde konuştu.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Twitter hesabı üzerinden yapmış olduğu açıklamalarda 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün HDP Kocaeli milletvekili Ömer Faruk gergerlioğlu vekilliğinin düşürülmesi ve HDP'ye kapatılma davasının açılmasının çok yanlış buluyorum sözlerini tepki gösterdi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin Twitter'dan Yapmış Olduğu Açıklamaları Şöyle:

  • 11 cumhurbaşkanına tavsiyem, Eğer çok üzüldü ise, HDP'ye veya CHP'ye katılması isabetli ve tutarlı bir davranış olacaktır. Hatta çok da yakışacaktır, Nitekim tencere yuvarlanıp kapağını bulacaktır.
  • Gergerlioğlunun milletvekilliği düşünce yüzü asılan , HDP'nin kapatılması ile alakalı dava açılmasından rahatsızlık duyan 11. cumhurbaşkanına diyeceğim de şu: artık Güroymak'a Norşin diyen yoktur, O günler geçmiştir. Gül diye dikeni yutturanlar kalmamıştır.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER